AktualnościKomunikaty

Apel KOD – nie straszmy uchodźców z Ukrainy

Świętokrzyski KOD apeluje o bojkot próbnego alarmu bombowego. “W obecnej chwili, kiedy w naszym regionie przebywają dziesiątki tysięcy uchodźców z objętej wojną Ukrainy, byłoby to niedopuszczalne. Ci ludzie, kobiety, dzieci, uciekali przed barbarzyńskimi bombardowaniami” – czytamy w apelu. Całość poniżej.

Do Samorządowców Regionu Świętokrzyskiego

Apelujemy do władz samorządowych województwa świętokrzyskiego o zignorowanie absurdalnego, nieludzkiego polecenia władz centralnych włączenia syren alarmowych na 3 minuty w niedzielę 10.04.2022 o godz. 8.41.
Jakkolwiek uczczenie ofiar katastrofy smoleńskiej w jej 12. rocznicę jest w pełni zrozumiałym gestem, to w obecnej chwili, kiedy w naszym regionie przebywają dziesiątki tysięcy uchodźców z objętej wojną Ukrainy, byłoby to niedopuszczalne. Ci ludzie, kobiety, dzieci, uciekali przed barbarzyńskimi bombardowaniami. Wiele dni, tygodni żyli w świadomości, że każdy nowy atak może zabić, zranić ich i ich bliskich. Złowrogim zwiastunem nadchodzącej śmierci było wycie syren. Nie róbmy tego znowu naszym braciom Ukraińcom, których tak wspaniale ugościliśmy na świętokrzyskiej ziemi.
Bojkot próbnego alarmu ogłosiły już władze m.in. Katowic, Sosnowca, Rudy Śląskiej i Chorzowa. Przyłączmy się do nich!

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego
Komitetu Obrony Demokracji
Kielce, 9.04.2022

 

Share

Nadchodzące wydarzenia