Aktualności

Ja Zwykły Szary Człowiek Wzywam Was!

Uroczystości w rocznicę protestu Piotra Szczęsnego, który dokonał samospalenia na Placu Defilad, zorganizował w piątek Region Świętokrzyski KOD. Na kieleckim Rynku odbyła się m.in. projekcja filmu nakręconego specjalnie na tę chwilę.

19 października 2017 roku Piotr Szczęsny dokonał samospalenia w proteście przeciw demolowaniu państwa prawa, odbieraniu Polakom demokracji i wolności przez obecną władzę. Ten dzień wstrząsnął Polską i obudził wiele osób.
W rocznicę tego wydarzenia Region Świętokrzyski KOD zorganizował uroczystości na Rynku w Kielcach. Odtworzono filmu nakręcony specjalnie na tę chwilę przez Zbigniewa Pręgowskiego, członka Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD. Głosu lektora udzielił nasz działacz Włodzimierz Magdziarz.
Wcześniej postulaty i manifest Piotra Szczęsnego odczytali przewodnicząca świętokrzyskiego KOD Monika Szafraniec, członkowie zarządu regionu Lidia Palacz i Andrzej Stróżyk oraz Magdalena Hądzlik, Elżbieta Boksa i Maria Skrzypczak-Pyrzyńska.
“Chciałbym żeby Prezes PiS oraz cała PiS-owska nomenklatura przyjęła do wiadomości, że moja śmierć bezpośrednio ich obciąża i że mają moją krew na swoich rękach.
Wezwanie swoje kieruję do wszystkich Polek i Polaków, tych którzy decydują o tym kto rządzi w Polsce, aby przeciwstawili się temu, co robi obecna władza i przeciwko czemu ja protestuję.
I nie dajcie się zwieść temu, że co jakiś czas działalność władz uspokaja się i daje pozór normalności […] – za kilka dni, czy tygodni znowu będą kontynuować ofensywę, znowu będą łamać prawo.”
Manifest Piotra Szczęsnego

 

 

 

 

Share

Nadchodzące wydarzenia