Aktualności

KOD w Święto Niepodległości. Wolność nie jest dana na zawsze

W dniu Święta Niepodległości świętokrzyski KOD odda hołd tym, którzy wywalczyli dla nas wolność. Nasza delegacja złoży też kwiaty pod pomnikiem J. Piłsudskiego na pl. Wolności. Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, dla których ważna jest Niepodległa, Wolna, Demokratyczna i Europejska Polska!

W piątek 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości działacze i sympatycy Komitetu Obrony Demokracji złożą kwiaty i zapalą znicze przy mogiłach i pomniku Bohaterów Walk o Niepodległość na Cmentarzu Wojsk Polskich w Kielcach przy ul. Ściegiennego (ostatnie wejście na lewo od bramy głównej Cmentarza Starego).
Oddamy hołd tym, którzy wywalczyli dla nas wolność. Spotykamy się o godz. 11:00.
Zapraszamy do udziału wszystkie osoby, dla których ważna jest Niepodległa, Wolna, Demokratyczna i Europejska Polska!

Podczas uroczystości rozpoczynających się o godz. 12.40 na placu Wolności delegacja świętokrzyskiego KOD złoży kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Cmentarz Wojsk Polskich 1863-1921 utworzono po I wojnie światowej. Na jego teren przeniesiono z innych kieleckich cmentarzy mogiły żołnierzy Legionistów (1914-1918), żołnierzy poległych w latach 1919-1920 oraz weteranów powstania styczniowego.
Pamiętajmy, że wolności nie zdobywa się na zawsze i musimy jej strzec, a gwarantem wolności i bezpieczeństwa Polski jest członkostwo w Unii Europejskiej.

Wydarzenie na Facebooku:
https://fb.me/e/20SgVuXeU

 

Share

Nadchodzące wydarzenia