AktualnościWybory europejskie 2019

Kontrolujemy majowe wybory

Komitet Obrony Demokracji zdecydował, że jako aktywni obywatele, bazując na naszych doświadczeniach z obywatelskiej kontroli wyborów samorządowych w 2018 roku, zweryfikujemy wyniki i sposób przeprowadzenia również i tych wyborów — wyborów do Parlamentu Europejskiego. Przyłącz się do OKW.

26 maja 2019 r. odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których wybierzemy 52 europosłów i europosłanki z Polski. To kluczowy moment dla funkcjonowania Unii Europejskiej i dla funkcjonowania Polski.
Komitet Obrony Demokracji zdecydował, że jako aktywni obywatele, bazując na naszych doświadczeniach z obywatelskiej kontroli wyborów samorządowych w 2018 roku, zweryfikujemy wyniki i sposób przeprowadzenia również i tych wyborów — wyborów do Parlamentu Europejskiego.
W naszych działaniach będzie nas wspierać Fundacja Batorego, która i tym razem pomoże zorganizować szkolenia.

Akcja Obywatelskiej Kontroli Wyborów (OKW) do PE będzie miała nieco inny charakter niż ubiegłoroczna akcja kontroli wyborów samorządowych. Tym razem naszym celem jest skontrolowanie jak największej liczby komisji wyborczych. Kontrola ta może mieć różny przebieg – mogą to być krótkie, ale liczne wizyty w różnych komisjach, mogą to też być kontrole dłuższe czasowo w jednej komisji (do kontroli ciągłej włącznie: od początku do zakończenia prac danej komisji).
Kolejnym, bardzo ważnym celem naszej akcji jest zdobycie wiedzy, umiejętności i doświadczenia przed kolejnymi, czekającymi nas w tym roku wyborami do Sejmu i Senatu.

Osoby, które zdecydują się poświęcić swój czas dla dobra nas wszystkich, prosimy o potwierdzenie swojego udziału poprzez:
– rejestrację na stronie www.okw.info.pl,
– kontakt telefoniczny lub SMS na numer 795 608 520.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Obywatelskiej Kontroli Wyborów do Parlamentu Europejskiego w województwie świętokrzyskim.

Share

Nadchodzące wydarzenia