AktualnościMłody KOD

LUD. Słowa jak kamienie

Jak i dlaczego zbrutalizował się język w dyskusji publicznej, jak radzić sobie z fake newsami, kulisy powstawania książki „Słowa jak kamienie” – to tematyka najnowszego spotkania Latającego Uniwersytetu Demokracji, na jakie zaprasza świętokrzyski KOD.

Latający Uniwersytet Demokracji zaprasza na spotkanie z prof. Agnieszką Kasińską-Metryką, które odbędzie się we wtorek, 3 grudnia 2019 r. o godzinie 17 w Pałacyku T. Zielińskiego. Gośćmi spotkania będą również pozostali redaktorzy tomu – dr hab. Rafał Dudała i dr Tomasz Gajewski.
Na spotkaniu poruszymy tematy związane z językiem w dyskusji publicznej, sposobami radzenia sobie z fake newsami a także porozmawiamy o kulisach powstawania książki „Słowa jak kamienie”, której redaktorką jest pani profesor. Na koniec spotkania będzie możliwość zadania pytań naszemu gościowi.
Wstęp na spotkanie jest bezpłatny.

Profesor Agnieszka Kasińska-Metryka jest politolożką, profesorem nauk społecznych. Od 2016 roku jest dyrektorką Instytutu Polityki Międzynarodowej i Bezpieczeństwa na Wydziale Prawa, Administracji i Zarządzania Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

 

Share

Nadchodzące wydarzenia