AktualnościKomunikaty

Oświadczenie KOD – Propagandyści nie mogą wpływać na opinię publiczną

Stanowczo protestujemy przeciwko zatrudnianiu Michała Rykowskiego przy tworzeniu telewizji internetowej, prowadzonej przez władze samorządowe Opatowa i finansowanej przez mieszkańców tej gminy.

Dla takich osób jak Rykowski nie ma miejsca w żadnej redakcji, szczególnie w mediach publicznych i utrzymywanych z pieniędzy podatników. Propagandyści partyjni nie mogą wpływać na opinię publiczną w demokratycznym państwie, jakie odbudowywane jest po wyborach 15 października ub.r.
Rykowski przez lata niszczenia demokracji w Polsce i demolowania mediów publicznych za rządów PiS był jednym z głównych prezenterów TVP Info. Był gospodarzem pełnego manipulacji, łamiącego etykę dziennikarską i zasady mediów publicznych programu “Jak oni kłamią”, prowadził też “Trójkowy komentarz dnia” w niszczonym przez pisowskich politruków Programie III Polskiego Radia.

Czwarta władza, wolne media, szczególnie media publiczne, są jednym z najważniejszych bezpieczników, chroniącym demokrację przed zwolennikami autorytarnych rządów. Komitet Obrony Demokracji nie może być obojętny wobec bezkarności tych, którzy te media niszczyli. Jednym z haseł KOD sprzed jesiennych wyborów było “Zjednoczymy, zwyciężymy, rozliczymy”. Pozostaje ono aktualne.

Kielce, 1 marca 2024,
Zarząd Regionu Świętokrzyskiego
Komitetu Obrony Demokracji

 

Share

Nadchodzące wydarzenia