Aktualności

Pikieta Wolne Sądy. Wspieramy Niezależnych Sędziów

Comiesięczną pikietę w obronie praworządności zorganizował świętokrzyski KOD i Stowarzyszenie IUSTITIA. Pokojowy protest odbył się w środę 18.01.2023 pod Sądem Okręgowym w Kielcach.

Za 2 tygodnie wszyscy będziemy grać dla WOŚP. Ile zbierzemy podczas tegorocznego 31. Finału? Dwieście dwadzieścia, a może dwieście trzydzieści milionów złotych?
Przez poprzednie 30 lat WOŚP zebrała niecałe 2 miliardy zł! A ile my wszyscy na pewno zapłacimy za brak praworządności w Polsce? W dniu 18 stycznia 2023 roku kara nałożona na Polskę za łamanie zasad praworządności i trójpodziału władz wyniesie 441 milionów euro, czyli 2 miliardy złotych! I każdego dnia ta kwota rośnie o 1 mln euro. Ta kara musi być zapłacona. Te 2 miliardy euro „uskładały się” w niewiele ponad rok.
A gdyby tak te 2 miliardy przekazać na WOŚP?
Nadal odsunięty jest od orzekania sędzia Maciej Ferek. W dniu pikiety, 18 stycznia została wydana decyzja Izby odpowiedzialności Zawodowej o przywróceniu do orzekania sędziego Piotra Gąciarka.
Sędzia Paweł Juszczyszyn znowu z trzema dyscyplinarkami! Czy znowu zostanie zawieszony za to, że śmiał przestrzegać prawo polski i europejskie?
13 stycznia prezydent Andrzej Duda powołał kolejną grupę 26 neosędziów.
Dlatego nie odpuszczamy i nadal wspieramy niezależnych sędziów, nadal stajemy pod sądami w Dniu Solidarności z Represjonowanymi Sędziami.
Koszty finansowe, jakie ponosimy my, obywatele i obywatelki to nic w porównaniu z kosztami, jakie niesie ze sobą łamanie praworządności, naginanie prawa, represjonowanie sędziów i upolitycznienie sądów — dzisiaj już wiemy, na przykładzie Rosji, do czego to prowadzi.
Pomimo trudnego czasu bądźmy razem, razem z represjonowanymi sędziami, bo tylko solidarnie możemy obronić pozostanie Polski we wspólnocie Zachodu, a także nasze prawa, na których straży stoją niezależne sądy i niezawiśli sędziowie.
Wyszukiwarka sędziów powołanych przez neoKRS: www.ruchkod.pl/neokrs/
Wolne Sądy to Wolne Wybory, a Wolne Wybory to Wolna Polska!
Obywatelska Kontrola Wyborów (informacje i rejestracja): okw.info.pl
Broniąc wolnych sądów, niezależnych sędziów nie możemy przemilczeć bezprawia, jakie nadal dzieje się na granicy polsko-białoruskiej.

Share

Nadchodzące wydarzenia