Publicystyka

Strajk wisi jak miecz Damoklesa

Strajki, podobnie jak bitwy, nie zawsze się wygrywa. I przegrana bitwa nie oznacza od razu przegranej wojny, choć może. Kolejna bitwa rozegra się 26 maja, a decydująca w październiku.

Rafał Chęciński

Nauczyciele, a właściwie kierownictwo ZNP, dobrze zrobili, zawieszając strajk w tym momencie.


Sawaryn komentuje

 
Rys. Zbigniew Sawaryn

Sawaryn komentuje

 
Rys. Zbigniew Sawaryn

Sawaryn komentuje

 
Rys. Zbigniew Sawaryn

Sawaryn komentuje

 
Rys. Zbigniew Sawaryn

Sawaryn komentuje

 
Rys. Zbigniew Sawaryn

Sawaryn komentuje

 Rys. Zbigniew Sawaryn

Dobry narodowiec, czyli fantasmagorie Morawieckiego

Łyse karki otarły łzy same napływające im do oczu i spływające strumieniami po policzkach. Niektórzy wstydliwie zakryli swoje sznyty na bicepsach. Opuścili głowy — czyli fantasmagorie Mateusza Morawieckiego.

Rafał Chęciński


Witold Bereś, Krzysztof Burnetko: Nasze postulaty wrześniowe

Jarosława Kaczyńskiego trzeba wszelkimi legalnymi środkami odsunąć od władzy. Polska z nim u władzy prędzej czy później straci suwerenność. Co gorsza: narodowo-socjalistyczna indoktrynacja z każdym dniem infekuje coraz mocniej mentalność Polaków i my, liberalni demokraci, mamy coraz mniejsze szanse na zwycięstwo. Ale walczyć trzeba. Zacznijmy przynajmniej stawiać sprawy bez ogródek.

Więcej


 

Nauka w szkole, której nie ma

Wychowawca: – Gimnazjum już nie ma, nie ma zespołu szkół, jest tylko szkoła podstawowa – mówi wychowawca.
– To co z legitymacjami szkolnymi, dzieci mają zmieniać? – pyta matka.

Rafał Chęciński

Więcej


Cytaty o zagrożeniu demokracji w Polsce

Od 2015 roku, kiedy rządy w Polsce objęła totalna władza PiS, największe autorytety w kraju i na świecie krytykują ograniczanie demokracji i budowanie dyktatury nad Wisłą. Zbieramy te cytaty. Są przydatne w dyskusji z osobami twierdzącymi, że „demokracja w Polsce ma się dobrze”.

Więcej 


 

Miejmy nadzieję na lepsze, ale szykujmy się na najgorsze

Czy Polska jest już zgubiona? Na razie nie, ale trzeba zdecydowanie działać. Proponuję przyjąć zasadę hope for the best, prepare for the worst — miej nadzieję na najlepsze, przygotowuj się na najgorsze.

Jakub Chabik

Więcej


Manewr kremlowski? Hmmm

Wierzę, że bunt, który sprowokował Kaczyński, nie jest jednorazowym zrywem i zaowocuje w przyszłości odsunięciem od władzy tego lili-Putina.

Rafał Chęciński

Więcej


Rafał Chęciński

Protestuj i szykuj się na najgorsze

Jak PiS traktuje protesty opozycyjnych polityków w parlamencie i ludzi na ulicach? Aby to zrozumieć, wystarczy posłuchać rzeczniczki rządzącej partii Beaty Mazurek.

Rafał Chęciński

Więcej


Facebook chce wspierać wspólnoty

Katarzyna Gumowska

Więcej 


Refleksje po marszu KOD

Widziałem ludzi, którzy pamiętają, co to znaczy brak wolności, walczyli o nią, bo nie chcą dać jej sobie ponownie odebrać — pisze Jakub Chabik, koder z Gdańska, którego spotkaliśmy ma marszu „KOD Wolności” w Warszawie.

Jakub Chabik

Więcej


 

Ucywilizujmy ONR

Obywatele RP chcą wymusić na ONR odpowiednie zachowanie, w zamian za nieblokowanie marszu narodowców 11 listopada. Rozmowy mają się odbyć w warszawskim ratuszu. Już to widzę oczami bujnej wyobraźni.
Ziemowit Nowak

Bez złudzeń, nowocześniej nie będzie

PiS stał się zakładnikiem skrajnych grup. Katolickich fundamentalistów, którzy chcą kobiety wysłać do garów i dzieci. Misiewiczów dojnej zmiany, neonazistów, którzy chcą po prostu przy….ć ciapatym, kodziarzom i każdemu, kto nie myśli tak oni.

Jakub Chabik*

Więcej


 

Share

Nadchodzące wydarzenia