Aktualności

Świąteczna paczka KOD dla uchodźców

Czteroosobowa rodzina uchodźców z Afganistanu otrzyma paczki świąteczne od świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji. Dodatkowo zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnych dla rodziny ubrań i innych artykułów.

Podczas rocznicowego spotkania członków i przyjaciół Regionu Świętokrzyskiego KOD 30 listopada 2022 r. zorganizowaliśmy prywatną zbiórkę na pomoc uchodźcom. Fundusze w całości przeznaczyliśmy na pomoc 4-osobowej rodzinie uchodźców z Afganistanu. Oprócz pieniędzy na paczkę dodatkowo zorganizowaliśmy zbiórkę potrzebnych dla rodziny ubrań i innych artykułów. Paczki już wyjechały do potrzebujących.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom! Dobrze, że jesteście! To dzięki Wam mogliśmy przygotować paczki. Dziękujemy Gosi, Monice, Alinie i Ewie za zaangażowanie przy zakupach i przy pakowaniu paczek.
Rodzina z Afganistanu, przebywająca aktualnie w strzeżonym Ośrodku dla Uchodźców Straży Granicznej w Białej Podlaskiej otrzyma od nas trzy paczki. Mamy nadzieję, że choć trochę ulżymy im, w tych okrutnych, nieludzkich warunkach, w jakich muszą przebywać.

Na zdjęciach paczki pakują członkinie ZR Świętokrzyskiego KOD Małgorzata Tomicka i Alina Bunzel.

 

Share