KrajoweWybory prezydenckie 2020

100000 podpisów

 

 

Większość komitetów jest już zarejestrowana, a więc pora zbierać podpisy poparcia dla kandydatów na urząd Prezydenta RP. Każdy kandydat musi uzbierać 100 tysięcy podpisów i złożyć je do 26.03.2020.

Zapewne spotkacie wolontariuszy na ulicach i skwerach, a może nawet zapukają do Waszych drzwi. Przyjmijcie ich ciepło, bez względu na to, który z komitetów reprezentują. Przypominamy: zgodnie z kodeksem wyborczym WOLNO podpisem wyrazić swoje poparcie dla wielu kandydatów, to jeszcze nie oznacza że już podjęliśmy decyzję o wyborze. Nie wolno tylko podpisać się dwa razy na listach tego samego kandydata.

Ci z nas, którym zależy na Polsce demokratycznej powinni zadbać, aby była II tura wyborów! Z tego powodu warto pozwolić wystartować w wyborach wszystkim kandydatom. Demokracja polega na dawaniu szans, nasz podpis nie jest jeszcze kredytem zaufania, ale właśnie daje szansę na start.

I przy okazji kilka wskazówek:
▪ nie bójmy się wpisywać na formularzach swoich danych, bo są one chronione i będą użyte TYLKO do celów wyborczych
▪ podawajmy dokładnie PEŁNE imię i nazwisko, cały PESEL oraz adres taki jak ze spisu wyborczego z kodem pocztowym – to ważne aby nasz podpis został doliczony
▪ podpisujmy się wyraźnie
▪ sprawdzajmy czy na karcie formularza jest napisane, że „popierasz kandydata XXX na wybory 2020”

I na koniec prośba w imieniu wolontariuszy, którzy swoim czasem służą nam wszystkim i te podpisy zbierają. Nośmy teraz przy sobie dowód osobisty albo chociaż zapisany numer PESEL. Jakże często się zdarzało, że ktoś wyrażał chęć podpisania się na liście ale nie pamiętał numeru, żałował zarówno wyborca jak również zbierający.

To szczególny czas, bądźmy uważni. Nie bądźmy obojętni!!

Share

Nadchodzące wydarzenia