AktualnościObywatelska Kontrola WyborówWybory parlamentarne 2023

Atak furiata na punkt informacyjny KOD

Zniszczony potykacz, przygnieciony palec działaczki KOD, podarte ulotki — to skutek ataku furiata na namiot informacyjny KOD na kieleckim deptaku.

Komitet Obrony Demokracji w całym kraju promuje kontrolę wyborów parlamentarnych, pod hasłem “Wybory bez picu”. W czwartek 31.08.2023 r. działacze świętokrzyskiego KOD ustawili stoisko akcji na ul. Sienkiewicza, głównym miejskim deptaku. Około godziny 15 do stoiska podszedł mężczyzna. – Zainteresował się torbą z napisem “Konstytucja”, nawet chciał ją dostać w prezencie. Był spokojny, ale jak zobaczył ulotki, dostał wścieklizny, jakiejś furii — relacjonuje Izabela Jaros, działaczka KOD. – Podarł niektóre ulotki, resztę rozrzucił, kopał nasz potykacz z plakatem “Ważne, kto liczy głosy”, w końcu uciekł — dodaje.
Jedna z uczestniczek akcji KOD filmowała zdarzenie komórką. Ale to nie był koniec ataku. – Ten sam człowiek wrócił po około 15 minutach. Zaczął wyszarpywać potykacz, który znowu ustawiliśmy obok naszego stoiska. Palec mi przyciął, tak go szarpał, w końcu całkiem zniszczył — mówi roztrzęsiona Jaros.
Policja wezwana po pierwszej części ataku zdołała zatrzymać i wylegitymować sprawcę.
W chwili sporządzanie tej informacji organizatorzy punktu KOD składają zeznania na policji.

 

Zniszczony potykacz akcji “Wybory bez picu”
Share

Nadchodzące wydarzenia