AktualnościWybory prezydenckie 2020

Demokraci pikietowali, zwolennicy Dudy bluzgali

„Olej Dudę 2020”, „wyPAD 2020”, „Banasia też ułaskawisz?”, „Antidotum na obłudę w maju #OLEJDUDĘ” – takimi transparentami demonstranci „przywitali” Andrzeja Dudę podczas jego kampanijnej wizyty w Chęcinach. Zwolennicy „dobrej zmiany” obrzucili protestujących wulgarnymi wyzwiskami i groźbami.

Gorący przebieg miała kampanijna wizyta Andrzeja Dudy w Chęcinach w środę 4 marca. Ubiegający się o drugą kadencję prezydent spotkał się z mieszkańcami w chęcińskiej hali sportowej. Około 300 zwolenników zajęło połowę parkietu. Dudę witali poseł PiS Krzysztof Lipiec i burmistrz Chęcin Robert Jaworski. Spotkanie nie odbiegało od podobnych wieców wyborczych, jakie Duda odbywa w małych miejscowościach, za to przed halą atmosfera była gorąca. Po jednej stronie od wejścia do hali stanęli narodowcy z transparentem „Włoszczowa Bóg, Honor, Ojczyzna”, po drugiej, oddzieleni kordonem policji, przeciwnicy Dudy m.in. z KOD-u i Obywateli RP, w sumie kilkadziesiąt osób. Nieśli transparenty „Olej Dudę 2020”, „wyPAD 2020”, „Banasia też ułaskawisz”, „Antidotum na obłudę w maju #OLEJDUDĘ”, „Zdradza ojczyznę ten, kto łamie jej najwyższe prawo”. Obie grupy przekrzykiwały się nawzajem. Gdy narodowcy krzyczeli „Andrzej Duda”, opozycjoniści dodawali „pod Trybunał”, albo „marionetka”.
Atmosfera zagęściła się, kiedy Duda odjechał, a uczestnicy spotkania wyszli z hali. – Gdyby nie policja, boję się, że by nas tam zaczęli bić — relacjonuje Andrzej Stróżyk, członek Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD.
Zwolennicy Dudy obrzucali demonstrantów wulgarnymi wyzwiskami, a nawet groźbami. Jeden ze zwolenników Dudy dostał mandat 500 zł, inny — narodowiec spod sztandaru z Włoszczowy — został pouczony, bo groził pobiciem fotoreporterce świętokrzyskiego KOD.
Pani (na zdjęciach poniżej) używała gróźb karalnych wobec uczestników pikiety: „To pan jest kodowiec?! A co wy kurwa tu robicie?! Spierdalać z Chęcin, bo wam tutaj… nakopiemy wam do dupy!” (na filmie od 36 minuty).

Inny „kulturalny” zwolennik Dudy powiedział do protestujących „Chuje pierdolone” (na nagraniu od 42 minuty).

 

 

Film z pikiety w Chęcinach:

#Chęciny 4 marca 2020 r.W Centrum Kultury i Sportu spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z mieszkańcami. Opozycyjna delegacja z #Kielce wita #PAD-a.Cz. 2#olejDude #WyPAD2020#DudaExitRelacja: Stanisław#VideoKOD Jeśli chętnie oglądasz, proszę dorzuć się do kosztówhttps://zrzutka.pl/ckved6

Opublikowany przez Video-KOD Środa, 4 marca 2020

Share

Jeden komentarz do “Demokraci pikietowali, zwolennicy Dudy bluzgali

  • Atmosfera pogromu. Pewnie podobni patrioci palili swoich zydowskich sasiadow w Jedwabnem.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nadchodzące wydarzenia