Aktualności

Po wyborach — nowy zarząd

Monika Szafraniec została wybrana przewodniczącą Zarządu Regionu Świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji. Honorowymi gośćmi zebrania byli przewodniczący KOD Mateusz Kijowski i prof. Stanisław Żak.


Walne Zgromadzenie Członków Regionu Świętokrzyskiego KOD zorganizowaliśmy w sobotę 21 stycznia w Best Western Grand Hotelu w Kielcach. Po sześciogodzinnych obradach wybrane zostały władze na trzyletnią kadencję, z przewodniczącą i zarządem na czele.
Na stanowisko przewodniczącego ZG kandydowała dotychczasowa przewodnicząca Monika Szafraniec oraz dotychczasowy członek zarządu Maciej Klesyk. Wyborcy zdecydowali o pozostawieniu Moniki na stanowisku.
W wyborach do zarządu regionu zgłosiło się 12 kandydatów na 6 miejsc. Zwyciężyli (w kolejności zdobytych głosów):

1. Michał Karendał
2. Andrzej Wysocki
3. Jarosław Gałkiewicz
4. Andrzej Stróżyk
5. Stanisław Adamski
6. Zbigniew Pręgowski.

Kim są nasi nowi członkowie zarządu.
Monika Szafraniec — wygrała wybory latem ub.r., w KOD od samego początku, dobra organizatorka, odpowiedzialna, rzetelna.
Michał Karendał — uczestniczy w wydarzeniach KOD i ma świetne pomysły, z których kilka zostało zrealizowanych. Spokojny, merytoryczny.
Andrzej Wysocki — nasz łącznik z nauczycielami. Działacz ZNP. Wysoki poziom kultury, wiedza, doświadczenie.
Jarosław Gałkiewicz – do tej pory w zarządzie pełnił funkcję skarbnika. Przyjmowanie, opisywanie, wysyłanie faktur oraz pilnowanie przepływu pieniędzy to jego specjalność.
Andrzej Stróżyk — członek zarządu od wiosny 2016, odpowiedzialny za logistykę i Straż KOD-u. Członek ogólnopolskiej Straży KOD, współautor i aktor cyklu wideo KOD Café.
Stanisław Adamski — członek zarządu od listopada 2016, organizator imprez KOD, specjalista w sprawach poligraficznych i informatycznych, jedna z osób, która uruchomiła naszą stronę internetową.
Zbigniew Pręgowski — świetny mówca, zabiera głos praktycznie na każdym proteście. Dyspozycyjny i pomysłowy. Mistrz wideo i foto. Autor i realizator cyklu wideo Kod Café.

W sobotę wybraliśmy również komisję rewizyjną, sąd koleżeński oraz 10 delegatów na zjazd krajowy KOD.

 

Share

Jeden komentarz do “Po wyborach — nowy zarząd

  • Silna grupa 🙂 Wszystkim wybranym serdecznie gratuluje.Życze dużo siły, odpornosci i twardego kręgosłupa 🙂 . Alleluja i do przodu !

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nadchodzące wydarzenia