Aktualności

Demonstracja. Państwo prawa – nasza sprawa

Kolejna manifestacja w Kielcach w obronie konstytucji i demokracji. Na pl. Konstytucji 3 Maja demonstrowało około 200 osób.


Demonstrację zwołała partia Razem, przyłączył się Komitet Obrony Demokracji i partie opozycyjne. Zapewniliśmy nagłośnienie, transparenty, flagi. W niedzielę 18 grudnia o godz. 15 na pl. Konstytucji 3 Maja w Kielcach zebrało się około 200 osób, aby zaprotestować przeciwko bezprawnemu wykluczeniu z obrad sejmu posła opozycji i przeciwko wyrzuceniu dziennikarzy z głównych pomieszczeń polskiego parlamentu. O tym, co się w ostatnich dniach działo w sejmie opowiadała poseł PO Marzena Okła-Drewnowicz. – To są poważne wydarzenia. Nasze koleżanki zostały poturbowane, kiedy chciały sfilmować Jarosława Kaczyńskiego. Teraz jestem w Kielcach, ale jutro wracam do Warszawy. Mamy dyżury na sali sejmowej. Dziękuję wam, którzy tu przyszliście. Demonstrując tu, w Kielcach, ryzykujecie pięć razy bardziej niż podczas demonstracji w Warszawie — mówiła posłanka.
W imieniu KOD-u przemawiali Artur Stefański, Andrzej Wysocki, Zbigniew Pręgowski i Stanisław Adamski. Podkreślali, że Komitet Obrony Demokracji protestuje i będzie protestował przeciwko łamaniu konstytucji i ograniczaniu demokracji przez władze.
Zgromadzeni skandowali: „Precz z Kaczorem, dyktatorem”, „Będziecie siedzieć”, „Nie ma zgody na takie metody”, „Wolność, równość, demokracja”, „Państwo prawa — nasza sprawa”, Konstytucja”, „Demokracja”, “PiS wrogiem demokracji”, “Nikt nie stoi ponad prawem”, “Oto wasza dobra zmiana, demokracja podeptana”. Podziękowali też odchodzącemu prezesowi Trybunału Konstytucyjnego Andrzejowi Rzeplińskiemu za obronę konstytucji mimo ataków ze strony rządzącej większości.

Share

Nadchodzące wydarzenia