Aktualności

Wtorek. Pikieta “Wolne Sądy — Wspieramy Niezależnych Sędziów”

Na comiesięczną pikietę “Wolne Sądy — Wspieramy Niezależnych Sędziów” zaprasza świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji. Ze względu na święta odbędzie się ona dzień później, we wtorek. 19.04.2022.

Jak co miesiąc, również w kwietniu w wielu miastach Polski odbywają się solidarnościowe protesty sędziów i obywateli. W tym miesiącu spotkamy się pod kieleckim Sądem Okręgowym wyjątkowo 19 kwietnia (wtorek) o godz. 18:00. Chcemy jedności Europy! Chcemy praworządności w Polsce! Praworządność i niezależność sądownictwa to fundamenty naszej wspólnej Europy.
Dzisiaj, gdy większość naszej uwagi zajmuje pomoc dla ofiar rosyjskiej wojny w Ukrainie, pod jej osłoną pisowska władza kontynuuje represje wobec niezależnych sędziów, w dalszym ciągu działa nielegalna izba dyscyplinarna oraz nabór na drugą kadencję neoKRS. Nie możemy zapomnieć, że stosowanie przemocy przez uzurpatorów zaczyna się od łamania praworządności, naginania prawa i upolitycznienia sądów i dlatego wspieramy Sędziów Niezależnych! Wyrażamy jednocześnie wsparcie i solidarność z Ukrainą, która walczy o wolność naszą i waszą. Putinizm zagraża Ukrainie, Polsce i całemu cywilizowanemu światu.
Zapraszamy wszystkich z flagami Polski, UE i Ukrainy oraz banerami o sądach i o walczącej Ukrainie. Pomimo trudnego czasu bądźmy razem, bo tylko solidarnie możemy obronić miejsce Polski we wspólnocie Zachodu, a także naszych praw, na których straży stoją niezależne sądy i niezawiśli sędziowie.
Przypominamy, że KOD prowadzi aktualizowaną wyszukiwarkę internetową sędziów powołanych przez neoKRS:

https://ruchkod.pl/neokrs/

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/1qRxLS5Hl

Share

Nadchodzące wydarzenia