Aktualności

Dwoje “naszych” we władzach głównych KOD

Piotr Szafraniec ze świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji został członkiem Zarządu Głównego KOD na zjeździe stowarzyszenia, który zakończył się w niedzielę. Nasz region ma też przedstawicielkę w Głównej Komisji Rewizyjnej.

W ostatni weekend odbył się III Walny Krajowy Zjazd Delegatów Komitetu Obrony Demokracji. Obradowano hybrydowo — w hotelu w Falentach pod Warszawą oraz za pomocą internetu.
Do dziewięcioosobowego Zarządu Głównego KOD został wybrany Piotr Szafraniec, delegat z regionu świętokrzyskiego. Piotr Szafraniec ma 50 lat, dwie kadencje zasiada w zarządzie regionalnym KOD. Jest urzędnikiem w podkieleckiej gminie, wcześniej w latach 2013 – 2016 był dyrektorem Świętokrzyskiego Parku Narodowego. We władzach centralnych KOD zastąpił żonę Monikę Szafraniec, która tym razem nie kandydowała, ale pozostaje szefową KOD w regionie.
— Prawie cały skład zarządu głównego znam i wiem, że współpraca będzie możliwa, a jednocześnie jesteśmy na tyle różni, aby wzajemnie się uzupełniać, ale też stopować nierealne pomysły — mówi Piotr Szafraniec.
We władzach centralnych stowarzyszenia znalazła się również Izabella Jaros z Kielc, wybrana do Głównej Komisji Rewizyjnej. Jaros jest emerytowaną policjantką, prezeską Zarządu Wojewódzkiego
Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz członkiem zarządu Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych.
Na przewodniczącego zarządu głównego KOD został ponownie wybrany Jakub Karyś z regionu podkarpackiego.

Share

Nadchodzące wydarzenia