AktualnościMłody KOD

Kielce, region. “Jej serce też ciągle biło” – manifestacje po śmierci Izy z Pszczyny

Wielkie manifestacje organizowane przez Ogólnopolski Strajk Kobiet pod hasłem “Ani jednej więcej” odbyły się w Kielcach i regionie. Wzięli w nich udział sympatycy i członkowie świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji.

Manifestanci protestowali przeciwko zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych, na co skarżyła się 30-letnia Izabela z Pszczyny. Kobieta zmarła w szpitalu, nie doczekawszy aborcji zdeformowanego płodu, która mogła uratować jej życie.
Kielecka manifestacja w sobotę 6.11.2021 rozpoczęła się przed siedzibą PiS przy al. IX Wieków Kielc. Następnie uczestnicy przeszli pod biuro Zbigniewa Ziobro i Solidarnej Polski przy ul. Warszawskiej, a potem pod siedzibę Prokuratury Okręgowej przy ul. Sandomierskiej.
Demonstranci przynieśli transparenty:
“Jej serce ofiarą nie-rządu i kościoła”, “Gdzie są prawa człowieka?!”, “Sekta – Ordo Iuris”, “Aż przestanie serce bić”, “Ani jednej więcej”, “Rozpacz mężów, dzieci łzy! Ziobro! Winien jesteś ty!”, “Ziobro, co z tobą, do czarta! Czy kariera krwi jest warta?”, “Ziobro, kara cię nie minie. Za krew w polskiej rodzinie”, “Myślę, czuję, decyduję”, “Jej serce też ciągle biło”, “Nigdy nie będziesz szła sama”, “Kobieta to nie inkubator”.
Manifestacje odbyły się również w kilku innych miastach regionu świętokrzyskiego, min. Ostrowcu Świętokrzyskim, Suchedniowie i Starachowicach.

 

Share

Nadchodzące wydarzenia