AktualnościMłody KOD

Kielce śpiewają Odę do Radości

W 66. rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich zaśpiewaliśmy w Kielcach Odę do Radości po polsku i po ukraińsku. Zebraliśmy się w sobotę 25.03.2023 pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza.

Słoneczna pogoda zachęcała do świętowania, do śpiewania. Dziękujemy wszystkim członkom i członkiniom naszego kieleckiego chóru oraz Arturowi Ozdobie, opiekunowi chóru. Odę do Radości w języku ukraińskim śpiewała młodzież z Centrum Kształcenia Awans – dziękujemy.
– Jesteśmy częścią europejskiej rodziny, a Unia jest naszym wspólnym domem. Do tego wspólnego domu zapraszamy także naszą dobrą sąsiadkę – Ukrainę – która już ponad rok walczy z rosyjskim najeźdźcą, i własną krwią zaświadcza przywiązanie do demokratycznych wartości unijnych — powiedziała pod pomnikiem polskiego pisarza Lidia Palacz, przewodnicząca Zarządu Regionu Świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji.
Nasze portretowe serce unijne zostało wspaniale odnowione przez Justynę Kunderę – dziękujemy!
Kielce są w UE! Zostajemy w UE!
Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta. Miasto reprezentował wiceprezydent Marcin Chłodnicki, który nie tylko śpiewał Odę, ale i wygłosił krótkie przemówienie. Dziękował organizatorom w imieniu miasta za akcję śpiewania hymnu UE i pamięć o tak ważnej rocznicy. Podkreślił, że miejsce Polski w UE będzie zagrożone w przypadku zwycięstwa PiS i Konfederacji w jesiennych wyborach.
Organizatorem wydarzenia był świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji, Europe Direct Kielce i Instytut Miejskich Inicjatyw.

Share

Nadchodzące wydarzenia