Aktualności

Kielce śpiewają Odę

W sobotę 25 marca zapraszamy pod pomnik Sienkiewicza w Kielcach do wspólnego odśpiewania hymnu Unii Europejskiej “Ody do radości”. Pokażmy nasze przywiązanie do idei europejskich i do obecności naszego kraju w UE.


Niech w Kielcach mocno zabrzmi „Oda do radości”. Spotykamy się w sobotę 25 marca o godz. 11.30 obok pomnika Henryka Sienkiewicza. Ubieramy się na niebiesko, przynosimy flagi unijne, polskie, swoich organizacji. Takie akcje odbędą się równocześnie w całej Polsce.
Nie chcemy powrotu kontroli granicznych, obowiązkowych paszportów, ograniczeń w pracy za granicą, odebrania Polsce funduszy europejskich, ograniczenia wymiany kulturalnej innymi krajami UE, zamknięcia się w naszym zaścianku.
W tym roku mija 60 lat od podpisania tzw. Traktatów Rzymskich. 25 marca 1957 roku, w Rzymie położono fundament pod Europę w jej dzisiejszym kształcie i zapoczątkowano tym samym najdłuższy okres pokoju w historii Europy. Niestety Europa pozostaje niekompletną budowlą, zagrożoną zawaleniem, jeśli natychmiast nie połączymy sił, aby wzmocnić jej konstrukcję. W obliczu słabnącej gospodarki, malejącego wpływu Europy na zglobalizowany świat zdominowany przez potęgi kontynentalne my, Europejczycy, nie możemy zamykać się w granicach narodowych w nadziei, że odgrodzenie się murem rozwiąże problemy. Nie ma przyszłości dla państw europejskich, które są podzielone i konkurują ze sobą. Powrót do nacjonalizmu będzie nas osłabiać. Stańmy razem to tego wielkiego wyzwania, jakim jest bezpieczna Europa i dokończmy budowę jej jedności.

Share

Nadchodzące wydarzenia