Aktualności

Nie damy się wypchnąć z Europy [wideo]

Stadion piłkarski, hala na Bocznej, kielecki deptak, rynek, amfiteatr Kadzielnia, czyli wszystko, czym tak chwali się obecna władza, powstało z udziałem Unii Europejskiej — przemawiał Andrzej Wysocki z świętokrzyskiego KOD podczas obchodów 60. rocznicy zawarcia Traktatów Rzymskich.


Ponad 200 osób zebrało się w sobotę 25 marca pod pomnikiem Sienkiewicza w Kielcach, aby odśpiewać hymn Unii Europejskiej „Odę do radości” i zademonstrować przywiązanie do idei europejskich oraz miejsca Polski w Europie. Zaprosiliśmy wszystkich kielczan i polityków, którzy nie zgadzają się z obecną polityką władz odsuwającą nasz kraj od Brukseli.
W imieniu KOD przemawiał Andrzej Wysocki, członek zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD.
– Są takie wydarzenia w historii ludzkości, od których zaczynamy liczyć czas. Takim wydarzeniem dla Europy i Polski jest podpisanie Traktatów Rzymskich — zaczął przemówienie.
Wysocki ostrzegał przed polityką obecnej władzy wobec UE. – Polski rząd, bo nie Polska, skłócony ze wszystkimi sąsiadami, z całą Europą. Wróciły nasze najgorsze polskie grzechy. Obudziły się demony polskiego warchoła i cwaniaka, który boi się świata, Europy, prawa i porządku. Który zamiast pracować woli oszukiwać i kombinować. Mamy władzę, która z trudem ukrywa, że z Unią Europejską jej nie po drodze. Która chce mieć swój własny polski zaścianek, aby nim rządzić bez obaw, że jakaś Komisja Europejska czy Wenecka wytknie jej błędy. Chce brać z Unii Europejskiej, ile się da, a jednocześnie zohydzić ją w oczach obywateli — mówił Wysocki.
Wspólne śpiewanie „Ody do radości” KOD zorganizował jeszcze w Ostrowcu i Starachowicach.

Nasza relacja wideo:

“Oda do radości” w Kielcach, galeria zdjęć:

“Oda do radości” w Starachowicach, galeria zdjęć:

Share