Aktualności

KOD przeciw państwu policyjnemu PiS

Protest świętokrzyskiego KOD przeciwko państwu policyjnemu PiS, w związku z wydarzeniami na Krakowskim Przedmieściu 10 kwietnia 2017 roku.


Zarząd Regionu Świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji protestuje przeciwko zastosowaniu siły przez funkcjonariuszy Policji 10 czerwca 2017 roku na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie wobec pokojowo demonstrujących obywateli. Na szczególne potępienie zasługuje zatrzymanie Władysława Frasyniuka, bohatera walki z systemem komunistycznym, który w latach 1982-1986 był więziony za działalność opozycyjną, człowieka nagrodzonego Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Stanowczo protestujemy przeciwko napuszczaniu Policji na obywatelską demonstrację, na ludzi, którzy chcą manifestować własne poglądy oraz przeciwstawić się wykorzystywaniu katastrofy smoleńskiej do celów politycznych. Władza nie ma prawa ograniczać praw obywatelskich pod pozorem uroczystości religijnych. W przeciwnym razie jest dyktaturą.
Wśród spisanych i obciążonych mandatem był ojciec przewodniczącej ZR Świętokrzyskiego KOD Moniki Szafraniec. Odmówił przyjęcia mandatu i stanie przed sądem. Będziemy wspierać w sądzie wszystkich, którym reżim PiS wytoczy procesy w związku z wydarzeniami na Krakowskim Przedmieściu.

Kielce, 11 czerwca 2017 r.

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego KOD

Share

Nadchodzące wydarzenia