Aktualności

Ks. Lemański komentuje nasze zdjęcie

„Dziś jeszcze nacjonaliści-faszyści nie zepchną tej pani z chodnika. Dziś jeszcze reżimowa telewizja, ozdobiona biskupim pierścieniem, nie wyszydzi tej kobiety na pasku wiadomości. Ale co będzie jutro i pojutrze?” – ks. Wojciech Lemański skomentował zdjęcie zrobione podczas sierpniowego PIKOD-u Regionu Świętokrzyskiego KOD.

Podczas happeningu świętokrzyskiego KOD na ul. Sienkiewicza 31 sierpnia malowaliśmy napisy „Konstytucja” na koszulkach, które przynieśli ze sobą kielczanie. Chcieliśmy w ten sposób zamanifestować nasz sprzeciw wobec łamania Konstytucji RP przez obecną władzę i prezydenta Andrzej Dudę. Jedną z koszulek wzięła starsza pani, co sfotografował Marek Mazurek. Zdjęcie szybko rozpowszechniło się w internecie. Zwrócił na nie również uwagę ksiądz Wojciech Lemański, który umieścił je na swoim fejsbukowym profilu i opatrzył komentarzem.

 

Foto: Marek Mazurek/Region Świętokrzyski KOD (Licencja darmowa. Można pobierać, powielać, rozpowszechniać bez ograniczeń, z podaniem autora zdjęcia)

Ks. Lemański napisał:
„Zanim młodzi zrozumieją, dokąd prowadzi ich ten, którego nikt nie przekona, że »białe jest białe, a czarne jest czarne«, nim średnie pokolenie ocknie się z moralnego amoku, ufając, że „kanalie i zdradzieckie mordy” to tylko polityczni przeciwnicy prezesa i jego kliki. Nim wczorajsze moralne autorytety zobaczą, że zostały cynicznie wykorzystane i że pośród wulgarnych prymitywów nie ma już dla nich miejsca. Zanim to wszystko nastąpi — niech ci nieliczni dźwigają na swych barkach prorockie napominanie. Dziś jeszcze tej kobiety nie spoliczkuje partyjna funkcjonariuszka. Dziś jeszcze nacjonaliści-faszyści nie zepchną tej pani z chodnika. Dziś jeszcze reżimowa telewizja, ozdobiona biskupim pierścieniem, nie wyszydzi tej kobiety na pasku wiadomości. Ale co będzie jutro i pojutrze?”
Zdjęcie pierwsza zamieściła w internecie Dagmara Głodowicz-Mazurek, na co dzień żona Marka.

Zanim młodzi zrozumieją dokąd prowadzi ich ten, którego nikt nie przekona, że "białe jest białe, a czarne jest czarne" …

Opublikowany przez Wojciech Michał Lemański Niedziela, 2 września 2018

Share

Nadchodzące wydarzenia