Aktualności

Ludzie nie mogą czekać — w buskiej przychodni 12 listopada wolny

Właściciel prywatnej przychodni zdrowia Secura-Med w Busku-Zdroju ogłosił 12 listopada dniem wolnym od pracy w swojej firmie. – Nie mogłem już dłużej czekać i przyczyniać się do bałaganu oraz nie mogłem utrzymywać w dalszej niepewności ani pacjentów, ani personelu — napisał na Facebooku.

Zbigniew Pręgowski, właściciel prywatnej przychodni leczenia zaburzeń snu Secura-Med w Busku-Zdroju i działacz świętokrzyskiego KOD-u postanowił nie czekać dłużej na decyzje władzy w sprawie ustanowienia 12 listopada dniem wolnym od pracy. O swojej decyzji poinformował w poniedziałek na Facebooku.
„Podpisałem co prawda nie ustawę, ale zarządzenie o dniu wolnym od pracy 12 listopada. Dlaczego to zrobiłem, nie czekając na Sejm, Senat i Prezydenta? Bo nie mogłem już dłużej czekać i przyczyniać się do bałaganu oraz nie mogłem utrzymywać w dalszej niepewności ani pacjentów, ani personelu. Zapisy do przychodni odbywają się z wyprzedzeniem, czasem nawet kilku miesięcy” — tłumaczy swoją decyzję Pręgowski w Facebookowym wpisie.

Swoją decyzję tłumaczy poczuciem odpowiedzialności za pracowników, pacjentów i społeczeństwo. „Jestem odpowiedzialny za to, co robię i za co mi płacą. Dłużej w niepewności nie mogli czekać ani pacjenci, ani personel. Ludzie planują swoje życie, a ja muszę to doceniać i uwzględniać”, pisze Pręgowski.

Zbigniew Pręgowski
Zbigniew Pręgowski

 

Share

Nadchodzące wydarzenia