Aktualności

Moc SOLIDARNOŚCI w Kielcach

Na imprezę i koncert “Moc SOLIDARNOŚCI” w rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych w 1980 roku zaprasza Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji.


Wzniesiemy hasła: „Tu jest Polska. Tu jest Solidarność!”, „Wolna Polska! Solidarna!”
„Wolność. Równość. Demokracja”, „Demokracja. Solidarność”.
Spotykamy się w Parku Miejskim przy muszli koncertowej 31 sierpnia 2017. Początek o godz. 18. W programie krótkie przemówienia uczestników wydarzeń z lat 80., działaczy pierwszej “Solidarności”, opozycjonistów.
Przygotowaliśmy również nowe “21 Postulatów Obrońców Demokracji Kielce 2017”, które zostaną odczytane ze sceny, a następnie wręczone przedstawicielom obecnej totalnej władzy oraz przekazane mediom.
Po części oficjalnej zapraszamy na koncert, którego gwiazdą będzie Włodzimierz “Kinior” Kiniorski.

Ciekawie zapowiada się występ braci Marcina i Rafała Gęborków. Zespół 2Brat to ich najnowsza odsłona. Tym razem Marcin saksofonista i Rafał trębacz wystąpią w duecie. Po kilku latach rozjazdów, z bagażem muzycznych doświadczeń sami postanawiają zabrać się jednocześnie za stronę melodyczną jak i akompaniament. Do końca nie chcą zdradzić stylistyki najnowszego projektu . Wiemy tylko, że repertuar będzie oparty o tematy filmowe. Muzycy znani są z zamiłowania do muzyki improwizowanej i instrumentów elektronicznych więc zapowiada się interesująco.
– „Bardzo utalentowani młodzi muzycy” – mówi o nich Stanisław Soyka. Włodek Kiniorski dodaje: – „świetni instrumentaliści, bardzo cenni dla naszego środowiska. Ich pasję i serce do muzyki słychać w każdym dźwięku”. Współpracowali między innymi ze Stanisławem Soyką, Orkiestrą Świętokrzyską „Hasarapasa” „Letko”, „Instant Pleasure”, Natural Beat Band. Obaj mają wykształcenie wyższe muzyczne. Rafał jest absolwentem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Marcin – Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wystąpią również Jarek Kołodziejski, Kasia Gęborek & Miłosz Weimann, Krzysztof T. Kisiała “Kiss”, Karolina Pękalska, Barbara Winkler, Dominika Blicharska i zespół Atlas Motyli.

Wstęp wolny.

Share

Nadchodzące wydarzenia