Aktualności

Nagroda dla KOD, w delegacji nasza przedstawicielka

Komitet Obrony Demokracji odebrał 12 października w Parlamencie Europejskim w Brukseli Europejską Nagrodę Obywatelską. Wśród członków delegacji KOD była nasza świętokrzyska szefowa, Monika Szafraniec.

Przewodnicząca Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD Monika Szafraniec wyjechała do Brukseli wspólnie z Mateuszem Kijowskim i kilkunastoma przedstawicielami wszystkich regionów KOD. Wspólnie odebrali Europejską Nagrodę Obywatelską. KOD-owi została ona przyznana na wniosek europosłanki Róży Thun, za to, że “w pokojowy, otwarty i niedyskryminujący sposób jednoczy ludzi w Polsce i w innych miastach Europy oraz krzewi przywiązanie do wartości, symboli i instytucji europejskich”.
Wśród polskich laureatów była też Anna Banasiak, uczestniczka poznańskiego Czerwca ’56 oraz Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika.
Europejska Nagroda Obywatelska została ustanowiona przez Parlament Europejski w 2008 r. dla uhonorowania osób i organizacji za działalność promującą wartości z Karty Praw Podstawowych UE, na rzecz lepszego zrozumienia między obywatelami krajów UE lub na rzecz lepszej współpracy ponadgranicznej w Unii Europejskiej.

 

14689942_10208295382806287_78973921_o

Delegacja KOD w Brukseli (Monika Szafraniec siedzi, pierwsza z lewej)

artykul-kod-2

Monika Szafraniec, Przewodnicząca Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD (pierwsza z lewej)

artykul-kod-1

Mateusz Kijowski, założyciel KOD w środku, z prawej posłanka Róża Thun

artykul-kod-3

Europejska Nagroda Obywatelska

 

 

Share

Nadchodzące wydarzenia