AktualnościMłody KOD

Tour de Konstytucja w Kielcach — zobacz film

5 czerwca w Kielcach gościliśmy — jako drugie miasto w Polsce — akcję Tour de Konstytucja. Z tej okazji przygotowaliśmy krótki film o kielczanach, którzy w obronie Konstytucji już od 2015 roku wychodzą na ulice Kielc i innych miejscowości regionu świętokrzyskiego, ale też na ulice Warszawy.


Jednoczymy się w obronie naszych praw, w obronie szeroko pojętych praw człowieka wynikających z Konstytucji oraz z Karty Praw Podstawowych Unii Europejskiej.
Mamy prawo do wolnych sądów, wolnych mediów, rzetelnej edukacji, opieki medycznej. Mamy prawo decydować o swoim życiu osobistym, wyrażać swoje poglądy, mamy prawo protestować. Mamy prawo żyć w kraju tolerancyjnym i przyjaznym.
Przy organizacji Tour de Konstytucja w Kielcach na Rynku 5 czerwca 2021 r. współpracowały ze sobą różne stowarzyszenia, organizacje i ruchy nieformalne. Szczególne podziękowania należą się: Komitetowi Obrony Demokracji – Region Świętokrzyski, Regionalnemu Centrum Wolontariatu, Prowincja]i Równości, Homo Politicus (aktualnie Instytut Miejskich Inicjatyw), Opozycji Uliczna.

Serdeczne podziękowania dla Jana Radzikowskigo, członka KOD za opracowanie filmu.

#TourdeKonstytucja #Kielce #KOD
#WolneSądy #WolneMedia #WolniLudzie

Zobacz film na kanale filmowym KOD Świętokrzyskie

 

Share

Nadchodzące wydarzenia