Aktualności

Obrona Konstytucji w jej rocznicę

Zapraszamy na manifestację w 20. rocznicę uchwalenia Konstytucji. Przez 20 lat Konstytucja określała nasze prawa i broniła nas przed niesprawiedliwością. Dzisiaj sama wymaga obrony.


W niedzielę 2 kwietnia w godzinach 12 – 14 Region Świętokrzyski KOD zaprasza na manifestację na placu Artystów w Kielcach w 20. rocznicę uchwalenia Konstytucji RP. Chcemy w tym dniu przypomnieć, czym jest dla nas – obywateli Ustawa Zasadnicza i jak wiele jej zawdzięczamy.
Przez 20 lat ta Konstytucja określała nasze prawa i broniła nas przed niesprawiedliwością. Dzisiaj sama wymaga obrony przed władzą, która niszczy wszelkie mechanizmy kontrolne na drodze do autorytaryzmu. Świadomi swoich praw nie możemy temu biernie się przyglądać. W tym dniu chcemy pokazać nasze przywiązanie do Konstytucji i pokazać jak ważna jest Ona dla nas. Dlatego w dwudziestolecie Konstytucji, przypomnimy najważniejsze artykuły, które są podstawą naszej wspólnoty i niestety są notorycznie łamane przez najwyższe organy władzy. Miejmy nadzieję, że nasze spotkanie rozbudzi w społeczeństwie świadomość konieczności opieki nad źródłem wszelkich praw w Polsce tak, aby władza już nigdy nie odważyła się podważać zapisów Konstytucji RP.

Share

Nadchodzące wydarzenia