AktualnościKomunikatyWybory prezydenckie 2020

Oświadczenie KOD. Wybierzmy demokrację

Nie zgadzamy się, aby Polska została cofnięta politycznie, społecznie i gospodarczo o ponad 30 lat. Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji apeluje o liczny udział w wyborach i oddanie głosu na demokratycznego kandydata Rafała Trzaskowskiego oraz wspieranie jego kampanii wyborczej – czytamy w oświadczeniu świętokrzyskiego KOD. Całość poniżej.

Wybierzmy demokrację
Głosujmy na demokratycznego kandydata, a nie na obecnego prezydenta, który zamiast stać na straży Konstytucji, przyczynił się do jej naruszania. Zamiast bronić demokracji, ograniczał wolność i praworządność.
W II turze wyborów Prezydenta RP 12 lipca 2020 r. Polacy opowiedzą się albo za demokracją, głosując na Rafała Trzaskowskiego, albo za budową w Polsce systemu autorytarnego na wzór Białorusi czy Turcji, oddając głos na obecnego prezydenta Andrzeja Dudę. Mieszkańcy naszego regionu w I turze niestety większość głosów oddali niszczącemu demokrację i gwałcącemu Konstytucję kandydatowi popieranemu przez PiS. Wzywamy do refleksji. PiS, mając na swoich usługach podpisującego antydemokratyczne ustawy prezydenta, kawałek po kawałku odbiera Polakom wolność, a na osłodę daje ochłapy z pańskiego stołu, rozdając bez opamiętania pieniądze podatników na cele socjalne. To znany i niestety sprawdzony w wielu krajach i w wielu okresach historii sposób budowania dyktatury. Nie mamy złudzeń – jeśli wygra ponownie Andrzej Duda, demokratyczne wybory w kolejnych latach będą zagrożone. Pamiętajmy, że same wybory nie gwarantują tego, że w kraju panuje demokracja. Wybory są przecież na Białorusi, w Rosji, Turcji. Nie chcemy jednak pseudodemokracji, będącej przykrywką dla autorytarnej rzeczywistości. Wybory były też w PRL, tyle tylko, że z góry było wiadomo, kto je wygra. Nie zgadzamy się, aby Polska została cofnięta politycznie, społecznie i gospodarczo o ponad 30 lat
Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji apeluje o liczny udział w wyborach i oddanie głosu na demokratycznego kandydata Rafała Trzaskowskiego oraz wspieranie jego kampanii wyborczej.

Kielce, 2 lipca 2020 r.
Zarząd Regionu Świętokrzyskiego KOD

Share

Nadchodzące wydarzenia