AktualnościKomunikaty

KOD: “Nie” dla koalicji Wenty z PiS-em

“Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty podejmie współpracę z partią PiS, która od trzech lat niszczy demokrację w Polsce, łamie Konstytucję, narusza trójpodział władzy, odbiera sukcesywnie obywatelom wolność, jest partią antysamorządową, stopniowo centralizującą Polskę” – pisze w oświadczeniu Zarząd Regionu Świętokrzyskiego KOD. Całość poniżej.

APEL do Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty

Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji, w związku z wynikiem wyborów samorządowych w Kielcach zwraca się do Projektu Świętokrzyskiego Bogdana Wenty o zajęcie stanowiska w sprawie koalicji w Radzie Miasta Kielce.

Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty podejmie współpracę z partią PiS, która od trzech lat niszczy demokrację w Polsce, łamie Konstytucję, narusza trójpodział władzy, odbiera sukcesywnie obywatelom wolność, jest partią antysamorządową, stopniowo centralizującą Polskę.
W Radzie Miasta Projekt Świętokrzyskie B. Wenty będzie miał 7 radnych, Koalicja Obywatelska – 6, SLD Lewica Razem – 1, czyli w sumie 14 radnych, natomiast Prawo i Sprawiedliwość – 11 radnych.
Jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość wyborców, którzy oddali swoje głosy w II turze wyborów prezydenckich w Kielcach, oczekuje powstania koalicji prodemokratycznej.
Uważamy również, że niezawarcie koalicji i zabieganie o głosy radnych podczas każdego głosowania, w tym o głosy radnych PiS, nie będzie służyło demokracji oraz interesom stolicy województwa i jej mieszkańców.
Apelujemy do sumienia Prezydenta Elekta Bogdana Wenty oraz członków Projektu Świętokrzyskie o niewchodzenie w układ z partią PiS, uczciwość wobec wyborców oraz przyzwoite zachowanie.
„Warto być przyzwoitym”

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego
Komitetu Obrony Demokracji
Kielce, 9 listopada 2018 r.

Share

Nadchodzące wydarzenia