Aktualności

Pikieta KOD: Zabierajcie i spadajcie

Pikieta przeciwko skandalicznej homofobicznej wystawie na kieleckim rynku przyciągnęła około stu osób, z KOD, Razem, .Nowoczesnej oraz innych oburzonych mieszkańców miasta.

Wystawa Fundacji Życie i Rodzina stoi na kieleckim rynku od piątku. Prezentuje pseudonaukowe hasła i dane na temat homoseksualistów.
Zgromadzeni na środowej pikiecie (28 września) krzyczeli i wznosili hasła: „Zabierajcie i spadajcie”, „Nienawiści ogrom wywołał pogrom”, „STOP deptaniu godności innych ludzi”, Homofobie, przyjrzyj się sobie”, „Prezydencie, nie rób wstydu”, „Nienawiść zabija”, „Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”, „Nieważne jak kochasz, ważne kim jesteś”, „Stop deptaniu godności innych”, „Wolność, równość, demokracja” oraz „Wstyd pod oknem prezydenta”.
Przemawiający podkreślali, że taka wystawa psuje wizerunek miasta i szkodzi Kielcom i kielczanom. – Prokuratura umarza postępowanie wobec księdza Jacka Międlara, bo nie dopatruje się mowy nienawiści. Ludzie w Polsce są podzieleni. Jest więcej napadów na osoby o innym kolorze skóry, ONR się panoszy — mówiła Monika Szafraniec, przewodnicząca Zarządu Regionu Świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji.
Świętokrzyski KOD domaga się od organizatorów wystawy jej usunięcia, a od władz miasta cofnięcia administracyjnej decyzji zezwalającej na taką prowokację na kieleckim rynku.
Jeden zwolennik wystawy próbował zakłócić przebieg pikiety. Przejechał rowerem po jednym z transparentów, krzyczał „Pedały do gazu”, w końcu chciał rozpuszczalnikiem zmyć hasła wymalowane na obraźliwych transparentach.

 

Share

Jeden komentarz do “Pikieta KOD: Zabierajcie i spadajcie

 • W Polsce i w Kielcach, jak pokazuje oglądana przeze mnie wczoraj „wystawa wstydu” homofobia ma się doskonale. Wojtku Lubawski, „nie idź tą drogą”.
  W wielu krajach propagowanie postaw homofobicznych traktowane jest przez prawo tych krajów jako mowa nienawiści i stanowi przestępstwo. Tak, stanowi przestępstwo! W Unii Europejskiej prawo zakazujące mowy nienawiści ze względu na orientację seksualną istnieje już w co najmniej 12 krajach członkowskich: Belgii, Danii, Niemczech, Estonii, Hiszpanii, Francji, Irlandii, na Litwie, w Holandii, Portugalii, Rumunii i Szwecji oraz w niektórych częściach Wielkiej Brytani. Czy nie powinniśmy równać do lepszych? A może w naturze Polaków jest równanie do gorszych?
  Dodam jeszcze, że w następujących krajach wprowadzono prawny zakaz propagowania postaw homofobicznych zgodnie z zasadą „kochaj bliźniego swego jak siebie samego”:
  – Norwegia w 1981 roku
  – Holndia w 1987 roku,
  – Irlandia w 1989 roku,
  – Australia w 1993 roku,
  – Szwecja w 2002 roku,
  – Polska ….. pod obecnymi rządami nigdy? Nie pozwolimy!
  Czy obecna władza RP i Pan, Panie Prezydencie m.Kielce zrozumieliście informację, że 1 lipca 2008 roku Europejska Agencja Praw Podstawowych w raporcie na temat homofobii i dyskryminacji zaapelowała o wprowadzenie regulacji prawnych na poziomie UE zwalczających homofobię m.in. poprzez penalizację mowy nienawiści ze względu na orientację seksualną.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nadchodzące wydarzenia