Aktualności

Kielecka pikieta „NIE dla chaosu w szkole”

Świętokrzyscy nauczyciele zaprotestują w poniedziałek przeciwko chaotycznym, nieprzemyślanym i szkodliwym zmianom w edukacji, jakie proponuje władza. Do protestu przyłącza się świętokrzyski KOD, w ramach koalicji „NIE dla chaosu w szkole”.

Pikieta organizowana przez Związek Nauczycielstwa Polskiego przeciwko rządowej reformie oświaty odbędzie się w poniedziałek 10 października przed Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim przy al. IX Wieków Kielc. Początek godzina 14.
Region Świętokrzyski KOD zaprasza do udziału w pikiecie nauczycieli, rodziców uczniów szkół wszystkich szczebli oraz wszystkich tych, którym leży na sercu dobro polskiej edukacji.
Polska szkoła nie potrzebuje rewolucji, lecz mądrych i przemyślanych zmian. „Zmiany struktury systemu szkolnictwa, prowadzące do likwidacji gimnazjów, przekreślają 17 lat doświadczeń edukacyjnych i wychowawczych. Skuteczność sposobu pracy dydaktycznej i wychowawczej gimnazjów potwierdzają obiektywne badania międzynarodowe, w których wyraźnie widać znaczną poprawę kompetencji ogółu polskich nastolatków. Znajdują się oni obecnie w ścisłej europejskiej czołówce. Likwidacja gimnazjów skróci o rok proces kształcenia ogólnego wszystkich młodych Polaków i doprowadzi do utraty miejsc pracy przez wiele tysięcy nauczycieli. Przebudowa systemu szkolnego spowoduje ogromne i całkowicie niepotrzebne koszty. Stworzy także zbędny i szkodliwy chaos organizacyjny” – czytamy na stronie internetowej koalicji „NIE dla chaosu w szkole”.
Do koalicji przystąpiły następujące organizacje: Obywatele dla Edukacji, Przestrzeń dla Edukacji, Stowarzyszenie Rodzice dla Edukacji, Społeczne Towarzystwo Oświatowe, Krajowe Forum Oświaty Niepublicznej, Komitet Obrony Demokracji, Społeczny Monitor Edukacji, Evidence Institute, Związek Nauczycielstwa Polskiego. Formuła koalicji jest otwarta.

nie-dla-chaosu-baner

nie-dla-chaosu

Share

Nadchodzące wydarzenia