Komunikaty

Protest przeciwko homofobii na Rynku

Zapraszamy na pikietę przeciwko homofobii i szerzeniu nienawiści między Polakami. Protestujemy w związku ze skandaliczną wystawą prezentowaną na kieleckim Rynku.

Od piątku centrum naszego miasta zohydza obrzydliwa, skandaliczna wystawa Fundacji Życie i Rodzina, prezentująca homofobiczne, kłamliwe slogany. Organizatorzy tej prowokacji nie podają jej celu, ale wszystko wskazuje na to, że jest nim szerzenie nienawiści przeciwko osobom o innej orientacji seksualnej.
Pikieta Regionu Świętokrzyskiego KOD rozpocznie się o godz. 17, w środę 28 września.
Dlaczego protestujemy? Najlepiej wyjaśni to oficjalne oświadczenie Regionu Świętokrzyskiego KOD – kliknij.

 

14455790_10208167608172001_80264322_o

Share

Jeden komentarz do “Protest przeciwko homofobii na Rynku

  • http://pl.blastingnews.com/felietony/2016/09/blaszczak-straszy-kod-uzyciem-przemocy-czy-pis-zamierza-wprowadzic-stan-wyjatkowy-001146237.html KOD może reagować na poczynania PiS tylko w taki sposób, aby paraliżować funkcjonowanie wyłącznie pisowskich struktur opresji (Sejm, komitety partyjne PiS, kurie biskupie, Kaczyński, pisowscy ministrowie i dygnitarze). Szansą na sparaliżowanie struktur PiS są działania polskich feministek, kobiet o postawach liberalnych oraz środowisk racjonalistycznych, które do protestu wezwała m.in. Krystyna Janda. Formuła ostrych happeningowych protestów jest w chwili obecnej najbardziej wydajna.

    Stworzenie kobiecych batalionów, liczących po kilkaset osób, które zaczęłyby – w stylu grupy Femen – okupywać Sejm, budynki urzędów kościelnych oraz domostwa najbardziej agresywnych pisowców, byłoby najbardziej skutecznym sposobem paraliżowania PiS. Trudno sobie bowiem wyobrazić, że rząd wyśle pałujące jednostki obrony terytorialnej na setki kobiet w strojach topless.

    Puenta
    Uderzanie metodą happeningową z szyderczym przekazem, dotykającym fundament światopoglądowy PiS, jest w chwili obecnej jedynym, na co KOD może sobie pozwolić. Uwikłanie się w prowokację walk ulicznych z nazistami i narodowcami może dać Kaczyńskiemu argument do wprowadzenia stanu wyjątkowego. Marketingowcy Kijowskiego powinni wyraźnie odróżniać agresywne paraliżowanie pisowskich struktur od tworzenia blokad w funkcjonowaniu struktur państwowych.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Nadchodzące wydarzenia