AktualnościKomunikaty

Stanowisko KOD ws. nominacji w urzędzie marszałkowskim

“Janusz Knap jest ostatnią osobą, która może odpowiadać za kulturę, szczególnie w najważniejszym urzędzie samorządowym w regionie świętokrzyskim. W latach 2006–2010 oraz 2016–2024 był prezesem Polskiego Radia Kielce, opanowanego przez rządzącą partię. Był twarzą antydemokratycznej partyjnej propagandy, która doprowadziła do przekształcenia mediów publicznych w tubę PiS i spowodowała bezprecedensowy upadek Polski w rankingach wolności prasy” – stanowisko KOD poniżej.

Stanowczo protestujemy przeciwko mianowaniu Janusza Knapa na stanowisko dyrektora departamentu edukacji, kultury i dziedzictwa narodowego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.
Janusz Knap jest ostatnią osobą, która może odpowiadać za kulturę, szczególnie w najważniejszym urzędzie samorządowym w regionie świętokrzyskim. W latach 2006–2010 oraz 2016–2024 był prezesem Polskiego Radia Kielce, opanowanego przez rządzącą partię. Był twarzą antydemokratycznej partyjnej propagandy, która doprowadziła do przekształcenia mediów publicznych w tubę PiS i spowodowała bezprecedensowy upadek Polski w rankingach wolności prasy. Antena Radia Kielce pod rządami Knapa stała się przytulnym miejscem dla polityków PiS i redakcją wrogą dla innych ugrupowań.
Nie jest tajemnicą, że w tym czasie w Radiu Kielce był nieformalny “zapis” na Komitet Obrony Demokracji — stacja ta konsekwentnie nie informowała o działalności i wydarzeniach organizowanych przez największą organizację prodemokratyczną w regionie i w kraju.
Czy teraz taki sam, noszący znamiona cenzury “zapis” będzie obowiązywał w instytucjach kultury podległych marszałkowi województwa? Przedsmak tego, co może się dziać, mieliśmy 22 czerwca, kiedy w podległym marszałkowi Wojewódzkim Domu Kultury odbyły się targi książki, goszczące prorosyjskich, antydemokratycznych, siejących nietolerancję i zaściankowość autorów.

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego
Komitet Obrony Demokracji
Kielce, 29.06.2024

 

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nadchodzące wydarzenia