AktualnościKomunikaty

Protest przeciwko rosyjskiej propagandzie w WDK

“Protestujemy przeciwko organizowaniu w instytucji kultury prowadzonej przez samorząd wydarzenia, którego uczestnicy propagują putinowską propagandę” – poniżej oświadczenie ZR Świętokrzyskiego KOD.

Oświadczenie

Protestujemy przeciwko organizowaniu w instytucji kultury prowadzonej przez samorząd wydarzenia, którego uczestnicy propagują putinowską propagandę.

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach mają się odbyć w sobotę 22.06.2024 roku Targi Książki Patriotycznej, na których — jak informują media — promowani będą autorzy o jawnie prorosyjskich poglądach, rozpowszechniający putinowską propagandę “niebezpieczną dla Polski”.
Jeden z zapowiadanych w Kielcach gości protesty Strajku Kobiet nazywał „spędem neonazistek, spędem feminazistek, dziadostwem intelektualnym”, a uczestniczki „kocmołuchami”, „pasztetami z wąsem”, „jełopami”. Sąd uznał, że autora tych słów można określić „patostreamerem, który zwie się dziennikarzem”.
Komitet Obrony Demokracji nie może być obojętny wobec promowania w publicznej instytucji, jaką jest WDK osób, które jawnie uderzają w demokratyczne, otwarte, tolerancyjne społeczeństwo.
Domagamy się wprowadzenia (aktualizacji) w WDK regulaminu przyjmowania zleceń na wynajęcie powierzchni, który zapobiegnie takiemu skandalowi w przyszłości.

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego
Komitet Obrony Demokracji
21.06.2024 r.

 

Share

Nadchodzące wydarzenia