Aktualności

Czwartek. Pikieta KOD w obronie sądów

Pikietę pod hasłem „Kneblowanie sądów = rozwód z Europą” organizuje Region Świętokrzyski KOD w czwartek 23 stycznia, o godz. 18.00 pod Sądem Okręgowym w Kielcach.

W czwartek 23 stycznia Sąd Najwyższy, orzekający w składzie połączonych Izb rozstrzygnie, czy sędziowie powołani przez prezydenta Andrzeja Dudę w wyniku działań neoKRS mogą orzekać.
Komitet Obrony Demokracji wzywa wszystkich, którym zależy na praworządnej, demokratycznej i europejskiej Polsce do zamanifestowania naszej solidarności z broniącymi państwa prawa sędziami. Nasze wsparcie ma ogromne znaczenie. Pokazuje niezgodę na bezprawie wobec zamachu PiS na demokrację, miejsce Polski w Europie i praworządność. To my obywatele musimy wymuszać, aby władza stosowała się do orzeczeń sądów polskich i europejskich.
Tzw. ustawa kagańcowa jest forsowana mimo krytyki Komisji Weneckiej, przedstawicieli Kongresu USA, przedstawicieli zawodów prawniczych i środowisk akademickich z Polski i całej Europy. Do przestrzegania praworządności wezwała też Polskę niedawna rezolucja Parlamentu Europejskiego, a Komisja Europejska wystąpiła do TSUE o środek tymczasowy w postaci zawieszenia Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Przyjęcie ustawy kagańcowej będzie kolejnym, poważnym krokiem w stronę wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Nie dopuścimy do rozwodu Polski z Europą!

Share

Nadchodzące wydarzenia