Komunikaty

Oświadczenie ws. pseudonaukowej wystawy

Kielce, 25.09.2016 r.

Oświadczenie ws. pseudonaukowej wystawy
Stanowczo protestujemy przeciwko zorganizowaniu w Kielcach wystawy Fundacji Życie i Rodzina, otwartej na kieleckim Rynku w piątek 23.09.2016 r. Od organizatorów tej skandalicznej prowokacji domagamy się natychmiastowego jej usunięcia.

Naszym zdaniem jedynym celem wystawy jest podsycanie nienawiści wobec innych ludzi, w tym mniejszości seksualnych oraz generowanie podziałów między Polakami, poprzez rozpowszechnianie w przestrzeni publicznej nieprawdziwych pseudonaukowych danych statystycznych. Organizatorzy wystawy nie podają, skąd zaczerpnęli informacje umieszczone na banerach. Wszystko wskazuje na to, że opierają się one na „badaniach” Paula Camerona, kontrowersyjnego amerykańskiego psychologa, który już w latach 80. został wykluczony z członkostwa w Amerykańskim Towarzystwie Psychologicznym. Ze względu na wątpliwą wartość naukową jego prac kilka polskich uczelni (UW, toruński UMK, Uniwersytet Szczeciński i UAM w Poznaniu) odmówiły Cameronowi zgody na wykłady.
Pragniemy dodać, że w sobotę 24 września ulicami Warszawy przeszła 20-tysięczna demonstracja KOD-u pod hasłem „Jedna Polska, dość podziałów”, w której również wzięła udział delegacja świętokrzyskiego KOD. Wystawa Fundacji Życie i Rodzina ma dokładnie odwrotny cel – dzielić Polaków na lepszych i gorszych, napuścić jednych przeciwko drugim. Ostrzegamy, „kto sieje wiatr, zbiera burzę”. Dziś wystawa, jutro obelgi, pojutrze pobicia, a potem co? Pogromy? Kielczanie, zastanówcie się, czy tego chcemy w naszym mieście?

Monika Szafraniec, przewodnicząca Zarządu Regionu Świętokrzyskiego KOD
Członkowie Zarządu:
Jarosław Gałkiewicz
Rafał Gawlik
Maciej Klesyk
Ewa Magdziarz
Ziemowit Nowak
Andrzej Stróżyk

Share

Nadchodzące wydarzenia