Aktualności

Ostatnia prosta

Ogromnie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w nasze działania na rzecz zwiększenia frekwencji w wyborach i wspierania demokratycznych kandydatów. Zrobiliśmy naprawdę dużo! Już w niedzielę niech wygra Polska europejska -pisze Monika Szafraniec, szefowa świętokrzyskiego KOD-u.


Monika Szafraniec

Przed nami ostatnia prosta! Za dwa dni pójdziemy głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ogromnie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w nasze działania na rzecz zwiększenia frekwencji w wyborach i wspierania demokratycznych kandydatów. Zrobiliśmy naprawdę dużo! Już w niedzielę niech wygra Polska europejska, nowoczesna, praworządna, otwarta i tolerancyjna.
Działania profrekwencyjne przed wyborami do Parlamentu Europejskiego zrealizowane przez Świętokrzyski KOD:

  • 24.03. Śpiewanie Ody do radości w 62.rocznicę podpisania Traktatów Rzymskich
    Spotkania Latającego Uniwersytetu Demokracji i warsztaty:
  • 29.03. Spotkanie z posłem do Parlamentu Europejskiego Bogusławem Sonikiem „Jakie miejsce w działaniach PE zajmuje obrona praw człowieka i swobód obywatelskich”
  • 5.04. Warsztaty „Jak być wyborcą, a nie tylko zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?”
  • 12.04. Spotkanie z posłanką do Parlamentu Europejskiego Różą Thun „Nasza wspólna Europa, przyszłość zależy tylko od nas!”

Imprezy dla mieszkańców Kielc:

1.05. Piknik Europejski w 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

Zorganizowaliśmy osiem Europejskich Punktów Informacyjnych w centrum Kielc oraz 1 maja podczas Pikniku Europejskiego, 4 maja podczas Pikniku Retro Kielce i 9 maja podczas Dnia Europy.

18 maja uczestniczyliśmy w marszu w Warszawie Polska w Europie.

Akcje ulotkowe
Przeprowadziliśmy w dniach 21, 22, 23 maja akcję rozdawania ulotek w Galerii Korona zachęcających do udziału w eurowyborach. W sumie rozdaliśmy ok. 12 tysięcy ulotek. Rozklejaliśmy Nową Bibułę oraz ulotki dla rolników w wielu miejscowościach woj. świętokrzyskiego. Wzięliśmy udział w obywatelskiej akcji, umieszczając banery na płotach i balkonach w ramach inicjatywy Wygrajmy Wybory dla Demokracji. Powiesiliśmy ok. 60 banerów „Mój wybór Koalicja Europejska Lista nr 3″.
Uczestniczymy w Obywatelskiej Kontroli Wyborów. 15 i 17 maja zorganizowaliśmy szkolenia dla obserwatorów społecznych.
Przed nami niedziela, 26 maja. Głosujemy! DZIĘKUJĘ!

Share

Jeden komentarz do “Ostatnia prosta

Możliwość komentowania została wyłączona.