Aktualności

Ostrowiec. Bądź przyzwoity, głosuj

Ostrowiecki KOD namawia mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach samorządowych. „Teraz bardziej niż kiedykolwiek nie wolno nam robić błędów. Głosujmy na ludzi, nie na partie” – czytamy w oświadczeniu.

Oświadczenie grupy lokalnej Komitetu Obrony Demokracji w Ostrowcu Świętokrzyskim

BĄDŹ PRZYZWOITY – IDŹ GŁOSOWAĆ!

Wobec zbliżających się wyborów samorządowych, wobec istniejących zagrożeń dla samorządności w naszym kraju liczny udział w wyborach jest naszym obywatelskim obowiązkiem. To nie są puste słowa. Tylko liczny udział może dać jasną odpowiedź, jakie są oczekiwania Polek i Polaków w naszych Małych Ojczyznach: w Polsce gminnej i powiatowej.
Komitet Obrony Demokracji mówi: bądźmy przyzwoici — chodźmy głosować.
Nie namawiamy do głosowania na konkretne komitety wyborcze. Prosimy jednak o głosowanie rozważne i po głębokim namyśle. Teraz bardziej niż kiedykolwiek nie wolno nam robić błędów. Głosujmy na ludzi, nie na partie, choć, oczywiście, nasi wybrańcy mogą być działaczami jakiejś partii czy komitetu wyborczego, ale najważniejszy jest człowiek: jego dokonania, wiedza, doświadczenie i charakter. Ostrowiec to nie Londyn: tu możemy o kandydacie wiele się dowiedzieć i wykorzystać tę wiedzę do dokonania właściwego wyboru.
Sprawmy, by nasz wybór nie dopuścił do władzy ludzi kierujących się wyłącznie interesem swoim lub swojej partii, a nie dobrem mieszkańców. Nie dopuśćmy do władzy ludzi nieuczciwych, skorumpowanych, politykierów, którzy są wykonawcami rozkazów idących z zewnątrz i włączających samorządy w krajowe gierki polityczne.
Komitet Obrony Demokracji nie jest, nie był i nigdy nie będzie partią polityczną. Jesteśmy po to, by uważnie przyglądać się każdej władzy, na każdym szczeblu.
Możemy tu zadeklarować, że jakakolwiek władza wybrana, zostanie uczciwie w demokratycznych wyborach, będzie w nas, działaczach KOD-u miała społeczny organ kontrolny. Każdej władzy będziemy patrzeć na ręce.
BĄDŹ PRZYZWOITY – IDŹ GŁOSOWAĆ!

Share

Nadchodzące wydarzenia