Aktualności

Pikieta pod Sądem Okręgowym. Kulki hańby

Na pikietę “Wolne Sądy – Wspieramy Niezależnych Sędziów” zaprasza w czwartek świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji.

Demonstracja rozpocznie się w czwartek 18.08.2022 o godz. 18 pod Sądem Okręgowym, ul. Seminaryjska 12A w Kielcach.
18. dzień miesiąca to Dzień Solidarności z Represjonowanymi Sędziami. W wielu miastach w Polsce odbywają się solidarnościowe protesty sędziów i obywateli. Praworządność w Polsce nie została przywrócona poprzez zorganizowanie kuriozalnej loterii kulkowej w Sądzie Najwyższym. Niebieskie kulki hańby, które ośmieszyły i odarły z godności instytucję najważniejszego sądu w Polsce, pokazały, że politycy nadal chcą mieszać (siedem razy w lewo, siedem razy w prawo) w wymiarze sprawiedliwości.
Neo-sędziowie, powołani przez neo-KRS wybrany przez polityków, nadal zasiadają w Sądzie Najwyższym i sądach powszechnych. Utworzenie kolejnej “Izby Represji” na drodze loterii i wskazania przez polityka, który personalnie odpowiada za fatalne ustawy dotyczące SN, nic nie zmieni.
Sędzia Igor Tuleya nie orzeka od 18 listopada 2020 r. Jednego dnia nowa neo-prezeska Sądu Okręgowego w Warszawie Joanna Przanowska-Tomaszek zadecydowała, że sędzia może wrócić do orzekania, ale już kolejnego dnia, dokładnie 8 sierpnia 2022 r. aktualny neo-prezes Sądu Apelacyjnego w Warszawie Piotr Schab uchylił tę decyzję.
Rządzący zbudowali nam świat, w którym ich widzimisię, a nie prawo decyduje o losach człowieka (raz w lewo, raz w prawo w wymiarze sprawiedliwości).
Niezależni sędziowie będą nadal przez polityków represjonowani, odsuwani od orzekania, oskarżani przez służących politykom rzeczników dyscyplinarnych.
Nadal żądamy zatrzymania represji wobec sędziów i ich zastraszania. Żądamy bezwarunkowego przywrócenia do pracy tych sędziów, którzy mieli odwagę powiedzieć STOP niszczeniu praworządności w Polsce.
Zapamiętamy wszystkich neo-sędziów, którzy zostali nielegalnie powołani na stanowisko sędziego.
Znajdziecie ich w naszej internetowej wyszukiwarce: https://ruchkod.pl/neokrs/

Zapamiętamy tych, którzy z własnego wyboru zasiadali w nielegalnej, już byłej Izbie Dyscyplinarnej przy Sądzie Najwyższym. Zapamiętamy trzech rzeczników dyscyplinarnych i ich ścieżkę lukratywnych awansów za służalczość! Zapamiętamy pani Manowskiej niebieskie kulki hańby!
Władza minie, wstyd zostanie!

Wydarzenie na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/408347941364318

 

Share

Nadchodzące wydarzenia