Aktualności

Piknik “Konstytucja 25” – powtórka

Na piknik “Konstytucja 25” na kieleckim Placu Artystów w nowym terminie zaprasza Komitet Obrony Demokracji. Uczestnictwo zapowiedzieli liderzy partii opozycyjnych i organizacji prodemokratycznych.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej — uchwalona 2 kwietnia 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe, zatwierdzona w ogólnonarodowym referendum 25 maja 1997 roku, weszła w życie 17 października 1997 roku. Z tej okazji zapraszamy na piknik. To nasze drugie podejście – w pierwotnym terminie piknik został odwołany ze względu na fatalną pogodę. Tym razem na Piknik “Konstytucja 25” zapraszamy na Plac Artystów w Kielcach w niedzielę 9 października, początek godz. 12.
Gośćmi specjalnymi pikniku będą kieleccy opozycjoniści lat 80., którzy nadal aktywnie uczestniczą w działaniach na rzecz demokracji. W Kąciku Historycznym opowiedzą nam, jak wyglądał ich dzień powszedni, jak ze sobą współpracowali, ale też, co ich bawiło, dzięki czemu wytrwali razem aż do zwycięstwa. Będzie też możliwość rozmowy z naszymi gośćmi.

W Kąciku Politycznym spotkają się z nami liderzy i przedstawiciele naszych regionalnych partii demokratycznych – opowiedzą nam, jak wygląda ich dzień powszedni, co ich łączy i jak wspólnie przygotowują się do odbudowy demokracji w Polsce. Będzie też możliwość rozmowy z przedstawicielami partii.

Piknik to przede wszystkim radość, muzyka, zabawa – dla dorosłych i dla dzieci przygotowaliśmy wspaniałe animacje, konkursy indywidualne i drużynowe, pokaz olbrzymich baniek, kącik plastyczny, foto budkę, tatuaże i wiele innych.

Będzie też Krążący Mikrofon – każdy będzie mógł odpowiedzieć na pytanie: Czym dla Ciebie jest Konstytucja?

Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku:
https://fb.me/e/2eP2LOp7R

 

Share

Nadchodzące wydarzenia