Aktualności

9 lipca 2022 – tłumy na II Marszu Równości w Kielcach

Tłumy na II Marszu Równości w Kielcach. Brawo Kielce!

Przez nasze miasto przeszedł II Marsz Równości, kto nie był, niech żałuje. Takich kolorowych, wesołych, życzliwych, tolerancyjnych Kielc jeszcze nie widzieliście.

Ten wspaniały, radosny, kolorowy dzień rozpoczęliśmy na Tęczowym Pikniku Europejskim.  Nasz namiot w tym roku, z okazji 25-lecia Konstytucji RP, był pod hasłem „Prawa człowieka w Konstytucji”. Były tatuaże, wlepki, fotobudka, muzyka, ale przede wszystkim była cudowna atmosfera przyjaźni i miłości.

Podczas Marszu Równości organizowaliśmy i odpowiadaliśmy za jedną z dwóch platform – dziękujemy Gąsiu i Pawłowi Mężyńskiemu za prowadzenie niezapomnianej zabawy nas wszystkich.

Dziękujemy Justynie Kundera za przejęcie obowiązków kierowcy tej tęczowej platformy. Tęcza jest KOBIETĄ! Brawa dla Justyny!

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali, pomagali, wspierali organizację pikniku i marszu: Gosia, Alina, Dagmara, Monika, Marek, Stanisław, Włodek, Piotrek, Krzysztof, Adam, Iza i wiele, wiele innych osób, których nie sposób tutaj wszystkich wymienić, np. wolontariuszki, które przygotowały setki balonów, spiętych w przepiękne tęczowe zestawy.

Słowa uznania dla Prowincji Równości, w szczególności dla Artura Staweckiego za organizację i ogarnięcie wszystkiego, jako całości. Brawa dla Prowincji!

Drugi kielecki Marsz Równości już za nami – czekamy na kolejny!

Nasza fotorelacja:na Facebooku
I kilka wybranych zdjęć:

Share

Nadchodzące wydarzenia