Aktualności

Trzeba ruszyć tyłek. Henryka Krzywonos w Ostrowcu [wideo]

— Musimy ruszyć tyłek i protestować — mówiła legenda „Solidarności” posłanka Henryka Krzywonos w Ostrowcu, podczas spotkania zorganizowanego przez Komitet Obrony Demokracji.


W sobotę 18 lutego w Osiedlowym Domu Społecznym „Malwa” w Ostrowcu odbyło się spotkanie z Henryką Krzywonos, zorganizowane w ramach Obywatelskiego Klubu Dyskusyjnego założonego przez grupę sympatyków KOD z tego miasta. Sala nie pomieściła prawie stu chętnych, więc niektórzy musieli stać przy wejściu.
Legendarna działaczka „Solidarności”, obecnie posłanka Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej odpowiadała na pytanie „Co z tą Polską?”.
Jak powstrzymać rujnowanie demokracji przez obecne władze? – Musimy ruszyć tyłek i protestować. To możemy zrobić, w każdym mieście. A w wyborach trzeba głosować. To nasza wina, że wygrał tak bardzo PiS. Bo ich żołnierze poszli karnie głosować, a zwolennicy PO, .Nowoczesnej, PSL nie — mówiła.
Zauważyła też zmiany, jakie dokonały się w ostatnich miesiącach w kraju. – Polska została podzielona. Mam sąsiadkę, która sympatyzuje z PO i wita się ze mną na klatce schodowej. Ale jak idzie z mężem, to już mnie nie poznaje. Bo mąż jest takim zwolennikiem PiS, że ją terroryzuje — opowiadała.
Jest jednak nadzieja. – Kiedy jestem w Krakowie i pytam, dlaczego tylu ludzi w Małopolsce głosuje na Ziobro, to mówią, że to ci spod Krakowa. A jak jestem pod Krakowem, to słyszę, że to ci z Krakowa. Czyli ludzie już przestają się przyznawać, że głosowali na PiS — zauważyła.
Na zakończenie Krzywonos otrzymała od świętokrzyskiego KOD bukiet róż, a od ostrowieckich sympatyków porcelanową figurkę anioła demokracji.

Obejrzyj naszą relację wideo:

Zdjęcia:

Share

Nadchodzące wydarzenia