Aktualności

Wałęsa w Kielcach: Organizujcie się [wideo]

– Organizujcie się, chodźcie na wybory i zbudujcie demokrację na nowo. Ratujcie Europę, bo to dobry projekt – mówił w Kielcach Lech Wałęsa, pytany o to, jak uratować demokrację w Polsce i na świecie. Spotkanie zorganizował Komitet Obrony Demokracji wspólnie z “Gazetą Wyborczą”.


Z byłym prezydentem Polski, laureatem pokojowej nagrody Nobla i legendarnym przywódcą “Solidarności” spotkaliśmy się w środę 8 sierpnia w Hotelu Binkowski w Kielcach. Spotkanie nie było łatwo zorganizować, bo akurat w tych dniach odbywają się w Kielcach wielkie targi budowlane i wszystkie miejsca hotelowe z salami konferencyjnymi były wypełnione. Udało się jednak, a frekwencja nie zawiodła. Elektroniczną rejestrację zamknęliśmy na liczbie 440 osób. Sala była wypełniona. Przed otwartym spotkaniem prezydent Wałęsa rozmawiał w gronie kilkunastu zaproszonych kieleckich historyków, prawników i działaczy dawnej “Solidarności”.
Na otwartym spotkaniu prezydent chętnie odpowiadał na wszystkie pytania. Wręcz zachęcał do poruszania trudnych zagadnień. – Gdybym znał odpowiedzi na wszystko, dostałbym kolejne Noble. Ja tu jestem też po to, żeby od państwa dowiedzieć się nowych rzeczy, szukać rozwiązań – mówił.
Na pytanie, jak bronić demokracji, Wałęsa odpowiedział: – Organizujcie się, chodźcie na wybory i zbudujcie demokrację na nowo. Ratujcie Europę, bo to dobry projekt.
Po trwającej ponad godzinę rozmowie prezydent Wałęsa chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć z uczestnikami. Wszyscy mieli szansę. Ustawiła się długa kolejka. Aparaty fotograficzne i komórki pstrykały przez około 40 minut.
Było to największe jak do tej pory spotkanie zorganizowane przez Region Świętokrzyski KOD. Z niecierpliwością czekamy na następne.

Nasze wideo:

 

 

Share