Aktualności

Popieramy strajk rodziców

Rodzice! Nie posyłajcie tego dnia dzieci do szkół. Rządzący, opamiętajcie się! Jest jeszcze czas. Nie krzywdźcie naszych dzieci dla słupków wyborczych w imię źle rozumianego powrotu do tradycji! – czytamy w oświadczeniu Regionu Świętokrzyskiego KOD


Oświadczenie

Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji w pełni popiera strajk szkolny rodziców organizowany 10 marca 2017 roku. Rodzice! Zademonstrujcie swój sprzeciw wobec niszczenia polskiej edukacji . Rodzice! Nie posyłajcie tego dnia dzieci do szkół. Stracą one na tym proteście znacznie mniej niż w wyniku deformy oświaty, która ma obowiązywać od 1 września 2017 roku.
Zmiany dotkną wszystkie polskie dzieci, ze szkodą dla ich edukacji i przyszłej kariery zawodowej. Nie możemy pozostać obojętni! Reforma jest zła, ponieważ:
1. Rząd nie wskazał ani jednej ekspertyzy, która udowadnia, że 8-klasowa szkoła podstawowa i 4-letnie liceum są lepsze niż obecny system.
2. Rząd, powołując się na nieaktualne dane, ignoruje zdecydowaną poprawę wyników nauczania w gimnazjach, potwierdzoną prestiżowymi międzynarodowymi badaniami PISA.
3. Rząd nie przygotował żadnej konkretnej propozycji dla uczniów skumulowanych roczników. Dlatego uczniowie obecnych klas pierwszych gimnazjów i szóstych klas szkół podstawowych, będą rywalizować o miejsca w liceach w 2019 roku. Tak bezprecedensowej kumulacji roczników nie było w historii polskiej oświaty.
4. Rząd nie zapewnił finansowania tych kosztownych, szkodliwych i niepotrzebnych zmian spychając ten problem na samorządy.
5. Przepisy deformy zostały przyjęte w pośpiechu, z pogwałceniem podstawowego prawa do konsultacji społecznych.
Rządzący, opamiętajcie się! Jest jeszcze czas. Nie krzywdźcie naszych dzieci dla słupków wyborczych w imię źle rozumianego powrotu do tradycji!

Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji

Kielce, 10.03.2017

Share

Nadchodzące wydarzenia