Aktualności

Policja przesłuchuje członków KOD

Trzech członków świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji dostało wezwania na policję, po tym, jak wzięli udział w proteście w rocznicę stanu wojennego. – To są policyjne represje wobec uczestników pokojowej demonstracji – komentuje szefowa świętokrzyskiego KOD.


W poniedziałek 11.01.2021 o godz. 9 ma się stawić na Komisariacie III policji przy ul. Paderewskiego w Kielcach trzech emerytów, członków KOD. Takie dostali wezwanie. Zostali spisani 13 grudnia ub.r., kiedy wracali z pokojowej pikiety w 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego pod hasłem „Idziemy po WOLNOŚĆ! – Idziemy po WSZYSTKO!”. – Nieumundurowani policjanci śledzili uczestników protestu, kiedy już się rozeszliśmy. Naszych kolegów spisali na skrzyżowaniu ul. Warszawskiej i al. IX Wieków Kielc – relacjonuje jedna z uczestniczek protestu.
W przesłuchaniu na policji będzie uczestniczył prawnik, który podjął się reprezentowania członków KOD pro bono.
– To są policyjne represje wobec uczestników pokojowej demonstracji. Na tym przykładzie widzimy, co nam grozi, gdy PiS jeszcze zaostrzy prawo i mandaty trzeba będzie płacić z góry, a potem tłumaczyć się przed sądem – mówi Monika Szafraniec, przewodnicząca Regionu Świętokrzyskiego KOD.

Więcej o wydarzeniach z 13 grudnia 2020 r. w Kielcach

 

 

 

Share

Nadchodzące wydarzenia