Aktualności

Protest pod Sądem Okręgowym. Nigdy nie zabraknie nam odwagi

W Dniu Solidarności z Represjonowanymi Sędziami stanęliśmy pod kieleckim Sądem Okręgowym. 18 listopada 2022 roku minęło równo dwa lata, odkąd nielegalni sędziowie, na polecenie łamiącej Konstytucję władzy pozbawiły możliwości orzekania sędziego Igora Tuleyę.

Protestujemy, bo wolne sądy, niezależni sędziowie to wolni ludzie i wolne wybory, a wolne wybory to wolna Polska. Dla tej wolnej Polski spotykamy się w każdy 18. dzień miesiąca.
Na zakończenie piątkowego protestu wysłuchaliśmy słów Igora Tuleyi – była to wypowiedź sędziego, nagrana dzień wcześniej podczas pikiety pod Sądem Najwyższym w Warszawie. Sędzia powiedział do nas, obywateli i obywatelek, protestujących pod sądami: “Dziękuję za to, że ciągle pamiętacie o niezależnych sędziach, że jesteście. Jestem przekonany, że nigdy nie zabraknie nam determinacji, odwagi i wiary w to, że o praworządność, po prostu o wartości zawsze warto walczyć. Nie oglądajmy się za siebie, nie kalkulujmy, róbmy swoje, razem jesteśmy silni […]. Dopóki walczymy, jesteśmy zwycięzcami, bo nawet po najdłuższej nocy zawsze przychodzi dzień.”

Foto: Dagmara Głodowicz/KOD Region Świętokrzyski

 

Share

Nadchodzące wydarzenia