Aktualności

Protest w drugą rocznicę “uziemienia” sędziego Tulei

Wyjątkowy comiesięczny protest w Dniu Solidarności z Represjonowanymi Sędziami organizuje świętokrzyski Komitet Obrony Demokracji. W piątek 18 listopada 2022 roku minie równo dwa lata, odkąd nielegalni pseudosędziowie, na polecenie łamiącej konstytucję władzy pozbawiły możliwości orzekania sędziego Igora Tuleję.

Protestujemy, bo wolne sądy, niezależni sędziowie to wolni ludzie i wolne wybory, a wolne wybory to wolna Polska. Dla tej wolnej Polski spotykamy się w każdy 18. dzień miesiąca. W piątek 18.11.2022 zapraszamy na protest o godz. 18 przed kieleckim Sądem Okręgowym (ul. Seminaryjska 12A).
Wspieranie Sędziów, którzy bronią resztek praworządności w Polsce, jest naszym moralnym, obywatelskim i patriotycznym obowiązkiem! 27 października minął rok, od kiedy naliczana jest kara nałożona na Polskę za niezastosowanie się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Tymczasem nielegalnie zawieszeni sędziowie wciąż nie wrócili do orzekania. 18 listopada kara urośnie do 380 milionów euro. Kara ta codziennie wzrasta o kolejny 1 milion euro. Koszty finansowe, jakie ponosimy my, obywatele i obywatelki, to nic w porównaniu z kosztami, jakie niesie ze sobą łamanie praworządności, naginanie prawa, represjonowanie sędziów i upolitycznienie sądów — dzisiaj już wiemy, na przykładzie Rosji, do czego to prowadzi.
Pomimo trudnego czasu bądźmy razem, razem z represjonowanymi sędziami, bo tylko solidarnie możemy obronić pozostanie Polski we wspólnocie Zachodu, a także nasze prawa, na jakich straży stoją niezależne sądy i niezawiśli sędziowie.
Pamiętajcie — każdy wyrok, orzeczenie i inna czynność dokonana przez sędziego mianowanego przez nielegalną neo-KRS, może być podważony! Nazwiska neo-sędziów łatwo znajdziesz w internetowej wyszukiwarce sędziów powołanych przez neoKRS: ruchkod.pl/neokrs/

Broniąc wolnych sądów, niezależnych sędziów nie możemy przemilczeć bezprawia, jakie nadal dzieje się na granicy polsko-białoruskiej.

Share

Nadchodzące wydarzenia