Aktualności

Protest trwa. Łańcuch światła w Kielcach

Świętokrzyski KOD dołącza do ogólnopolskiej akcji Łańcuch Światła 2018. W czwartek 26 lipca Spotykamy się w Kielcach pod Sądem Okręgowym (ul. Seminaryjska 12A) o godz. 20.

W nocy z wtorku na środę Senat Rzeczypospolitej Polskiej, głosami senatorów PiS zatwierdził ustawę o prokuraturze, dewastującą Sąd Najwyższy. Ustawa ta prawdopodobnie jest już na biurku Prezydenta Andrzeja Dudy i czeka na podpis.

To kolejny etap niszczenia niezależności sądownictwa. Ustawa przyspieszy wymianę składu sędziowskiego. Jeśli Duda ją podpisze, może zacząć działać, nim Komisja Europejska i Trybunał Sprawiedliwości UE zajmą się praworządnością w Polsce. Europa może nie zdążyć, dlatego potrzebujemy znów wyjść pod Pałac Prezydencki i sądy w całej Polsce.
Rok temu w całej Polsce w łańcuchach światła brały udział setki tysięcy osób w kilkuset miejscowościach. Wspólnie udało nam się przekonać Prezydenta do dwóch wet. Powtórzmy to! Jest cień szansy, a Andrzej Duda cały czas ma prawo weta. Nie pozwólmy, aby kolejny etap dewastacji wymiaru sprawiedliwości odbył się przy milczeniu społeczeństwa.
Weźmiemy ze sobą znicz – symbol lipcowych protestów oraz długopis – symbol automatycznego podpisywania ustaw wychodzących z obozu rządzącego przez Prezydenta. Długopisy połamiemy – jako symbol tego, co powinien zrobić Andrzej Duda.
Znów rozpalmy tysiące świateł. Niech łańcuch światła zapłonie w całej Polsce!

Share

Nadchodzące wydarzenia