Aktualności

Sędziowie potrzebują wsparcia

Niezależni sędziowie, którzy dochowali wierności Konstytucji, potrzebują naszej solidarności, naszego wsparcia. Dlatego w środę 18.05.2022 stanęliśmy jak co miesiąc pod Sądem Okręgowym w Kielcach.

Zgromadzeni pod Sądem Okręgowym przy ul. Seminaryjskiej w Kielcach wysłuchali tekst preambuły do Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej w wykonaniu Jerzego Radziwiłowicza.
Następnie głos zabrała Lidia Palacz, przewodnicząca Regionu Świętokrzyskiego Komitetu Obrony Demokracji. Przypomniała ona tragiczną sytuację uchodźców na granicy z Białorusią. – Raport opublikowany przez Amnesty International potwierdza, że w ciągu ostatnich miesięcy w wyniku działań polskich władz przy granicy z Białorusią powstała strefa bezprawia. Służby nielegalnie przetrzymują w niej tysiące uchodźców i uchodźczyń, odmawiając im podstawowych praw, do respektowania których państwo polskie zobowiązało się w licznych traktatach międzynarodowych. Walcząc o wolne sądy i niezawisłych sędziów, nie możemy milczeć o tej strefie bezprawia. Nie dla nieludzkiego traktowania! Pomoc jest legalna — powiedziała.
Protestujący przypomnieli o represjach, jakie spotykają polskich niezależnych sędziów. Paweł Juszczyszyn nie orzeka od ponad dwóch lata. 12 maja Sejm głosami koalicji rządzącej wybrał neo-KRS bis! W większości są w niej dotychczasowi członkowie Rady, jest też kilku nowych, w tym neo-sędziowie, powiązani z resortem Ziobry i grupą hejterską „Kasta”. Rządzący w ten sposób pokazują, że wciąż lekceważą wyroki europejskich trybunałów.
Odczytano wpis mecenasa Edwarda Rzepki w internecie z 12 maja:
„Mafia przestała udawać. Potwierdziła, że jest mafią. Ponowny wybór Glapińskiego na “niezależnego” prezesa NBP. Przyszedł na Nowogrodzką na zebranie PiS-owców, pilnować ich lojalności. Ziobryści poparli jego wybór. Co za to ugrali dla siebie? Wybór 15 skompromitowanych sędziów do neo-KRS. I – tym samym – ostentacyjne zlekceważenie Unii Europejskiej. Wielki krok w kierunku polexitu… Prawdopodobnie także zapewnili sobie miejsca na listach PiS-u w najbliższych wyborach. Ni z tego, ni z owego, nie pytany, Glapiński tłumaczy się z zatrudnienia w NBP dwóch blondynek – “asystentek” z kilkudziesięciotysięcznymi pensjami. Bo jedna z nich zdradziła. Pochwaliła się, że ma nagrania. Jakie? Wszyscy na wszystkich mają kwity. Każdy każdego może wykończyć. To cementuje jedność i wymusza lojalność. Na tym właśnie polega struktura mafijna. Polska jest państwem, w którym ponad 30 procent obywateli popiera mafię”.
Protest zakończył się nieoficjalnym hymnem Unii Europejskiej — Odą do Radości.

Fot. Marek Mazurek

Share

Nadchodzące wydarzenia