Aktualności

STOP przejęciu Sądu Najwyższego!

Pikietę „STOP przejęciu Sądu Najwyższego!” organizuje w piątek w Kielcach świętokrzyski KOD. Stańmy znów wspólnie pod sądami w Kielcach i w całej Polsce. Pokażmy, że nie będziemy biernie przyglądać się niszczeniu państwa prawa, demokracji i wolności, jaką wywalczono dla nas 30 lat temu.

W piątek 19 lipca o godz. 19 spotykamy się pod Sądem Okręgowym w Kielcach (ul. Seminaryjska 12a), aby zaprotestować przeciwko kolejnym próbom zamachu na sądy i praworządność w Polsce, przeciwko zakusom autorytarnej władzy PiS. Protest organizuje Region Świętokrzyski Komitetu Obrony Demokracji.

W środku wakacji przedstawiciele rządzącej większości starają się podstępem i za pomocą bezprawnych praktyk przejąć Sąd Najwyższy! Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia” ostrzega, że po przejęciu Sądu Najwyższego „sprawy obywateli i inwestycje europejskich firm będą podlegać kontroli wprowadzonych do Sądu Najwyższego nielegalnych sędziów” oraz przypomina, że polskie sądy to sądy unijne. Iustitia wzywa „obywateli, instytucje europejskie i wszystkie organizacje do obrony praworządności”.
Odpowiedzmy na ten apel i stańmy znów wspólnie pod sądami w Kielcach i w całej Polsce. Pokażmy, że nie będziemy biernie przyglądać się niszczeniu państwa prawa, demokracji i wolności, jaką wywalczono dla nas 30 lat temu.

Fragment uchwały Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”:
„W środku wakacji, gdy kamery i ludzkie oczy nie śledzą bieżących wydarzeń, nominaci polityczni starają się podstępem i za pomocą bezprawnych praktyk przejąć Sąd Najwyższy. To, czego nie udało się zrobić ustawami, ma się dokonać orzeczeniem fasadowego Trybunału Konstytucyjnego. Są to działania intencjonalne, mające postawić Unię Europejską przed faktami dokonanymi”.

Share

Nadchodzące wydarzenia